Найдешевші сонячні батареї в Україні та світі. Чи варто економити на СЕС?

Дешеві сонячні батареї фото
Найдешевші сонячні батареї в Україні та світі. Чи варто економити на СЕС?

Застосування альтернативних джерел енергії стає все більше і більше популярнішим. Одна з основних причин такої ситуації це те, що ціни на фотоелектричні панелі, що перетворюють сонячну радіацію в електричний струм, падають і стають більш доступними для пересічного споживача. Дешеві сонячні батареї в Україні потужністю 300 Вт коштують вже менше 150 доларів. А ціна малопотужних панелей розміром 15 * 15 см (4,5 Вт) становить всього 1,5 долара.

Чи можна купити сонячну батарею дуже дешево і не пошкодувати про її якість? Про це ми і розповімо в цій статті.

Українські виробники і популярні китайські сонячні батареї

В Україні виробництвом фотопанелей займаються кілька компаній. Найбільші з них:

  • Алтек;
  • Атмосфера;
  • Квазар;
  • Термотехнологія.

Вагоме місце на ринку України займають китайські фотопанелі компаній GD Lite, Perlight Solar, LDK Solar, Jinko Solar і Trina Solar Limited. Найдешевші сонячні батареї поставляються в Україну зі Східної Азії.

На скільки вигідно купувати дешеві китайські панелі?

Згідно зі статистикою, основне виробництво сонячних модулів зосереджено в Китаї. Коштують вони недорого – якщо порівнювати їх ціну з європейськими аналогами, то вона значно нижче. Але це не означає, що дешеві сонячні панелі набагато гірше дорогих.

Якість більшості сонячних панелей, виготовлених на великих підприємствах Китаю, відповідає міжнародним стандартам. Ціна на товар формується ринком. У Європі та США введені повні мита на таке обладнання з Китаю і це впливає на кінцеву ціну для споживача. Водночас в Україні, де немає таких обмежень, сонячні батареї можна купити дешевше.

Однак, варто уважно підходити до вибору фотоелементів. При покупці товарів з Китаю необхідно керуватися принципом: великий виробник – висока якість. У п’ятірку лідерів виробництва китайських дешевих сонячних панелей входять компанії:

  1. Trina;
  2. JA;
  3. Hanwha Q-Sells;
  4. Canadian Solar;
  5. Abi-Solar.

Для якісних китайських модулів поняття «дешевше», не означає велику різницю з ціною за європейські аналоги. Вона може бути нижчою всього на 5-10 доларів за одну панель.
Потенційному покупцеві дешевих сонячних батарей потрібно бути дуже уважним, щоб уникнути покупки неякісної продукції. Адже в КНР працюють багато дрібних компаній і навіть цехів, де збирають фотоелектричні модулі з низькосортного матеріалу і продають під відомими брендами. Тож якщо в продажу з’явилися супер дешеві сонячні панелі, прослужити вони можуть недовго.

Про термін служби сонячних батарей та інших комплектуючих докладніше в нашому блозі.

Купити сонячні панелі дешево можна не тільки в Китаї.

Ціни на обладнання деяких європейських і американських компаній теж досить демократичні. А враховуючи, що вимоги до виробництва та якості сонячних батарей в цих регіонах дуже високі, ймовірність придбання бракованого пристрою – мінімальна.

Додатковою перевагою цих компаній є постійні дослідження та використання останніх напрацювань в своєму виробництві. Що робить продукцію більш ефективної і сучасної. Більшість китайських компаній не заморочуються цим і оновлюють асортимент просто змінюючи розміри модулів і кількість фотоелементів в них.

Тонкоплівкові батареї від компанії Green Tech Trade

Чистий кремній – це дорогий матеріал. Різні добавки до кремнію, що використовуються у виробництві сонячних модулів, дозволяють не тільки здешевити кінцевий товар, але і підвищити ефективність роботи панелі. За такою технологією сонячні батареї для дому виробляє американська компанія First Solar. Для цього до кремнію додають телурид кадмію (хімічна сполука кадмію і телуру). Така технологія дозволяє поліпшити світлопоглинаючі можливості і ряд інших характеристик панелей.

Де дешевше купити тонкоплівкові сонячні панелі в Україні? Кращі умови пропонує офіційний представник First Solar в Україні компанія Green Tech Trade.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти