Сонячні батареї First Solar

Тонкоплівкові сонячні модулі з використанням напівпровідника теллурід Кадмію (CdTe)

МАКСИМАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ FIRST SOLAR

Незалежно від варіанту використання

Наземні станції

Дахові станції

Фасадні станції

ПРИБУТОК ВІД FIRST SOLAR БІЛЬШЕ НА 19,93%

Модулі First Solar генерують більше електроенергії з кожного кВт встановленої потужності,
ніж конкуруючі технології.

У грошових одиницях це дохід в $ 1 165 567
з 1 МВт встановленої потужності за 25 років експлуатації

ПОРІВНЯННЯ ТОНКОПЛІВКОВИХ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ З АНАЛОГАМИ

Завдяки сучасним технологіям виробництва
показники ефективності сонячні модулі First Solar
перевершують показники інших панелей
низький рівень деградації
низький температурний коефіцієнт
підвищений спектральний відгук

01

на 20% більше
енергії за 25 років

02

на 2,2% більше
потужності з 1м.кв

03

на 6% більше енергії
в похмуру погоду

04

на 2% більше енергії
в спекотні дні

05

на 24% більше
енергії при затіненні

Інноваційні технології
у виробництві

Подивитися відео
про технології First solar
Доведена перевага
генерації енергії в будь-якому кліматі

Тонкоплівкові сонячні панелі First Solar

У зв’язку зі значним зниженням вартості та швидким зростанням популярності приватних геліостанцій, асортимент сонячних панелей на українському ринку став надзвичайно різноманітним. До китайського та б/в європейського обладнання додалася інноваційна продукція американської компанії First Solar – тонкоплівкові сонячні панелі на телурид-кадмієвій основі.

Технологічні особливості тонкоплівкових панелей

Найбільш поширеним і відомим напівпровідником, що перетворює випромінювання сонця в електричну енергію, на сьогодні є кремній. Своєю популярністю він зобов’язаний доступним цінам батарей і їх ККД, при ідеальних умовах що досягає 20-22%. Однак матеріал цей безперспективний, причиною цьому такі моменти:

  • фізична обмеженість подальшого підвищення ефективності;
  • вузький спектр поглинання (тільки ультрафіолетова частина спектра);
  • різке падіння продуктивності СЕС при ослабленні або розсіюванні світла;
  • ряд принципово непереборних конструктивних недоліків.

Технологічно більш досконалими є тонкоплівкові сонячні батареї з домішками різноманітних рідкоземельних металів, що перевершують кремнієві модулі за всіма параметрами, за винятком показника ККД при ідеальних умовах освітлення. Купити таку продукцію – означає знизити на 6 -12 місяців термін окупності, розширити можливості їх застосування, спростити монтаж і отримати 25 років гарантії на високу продуктивність.

Різновиди тонкоплівкових модулів сонячних батарей

На даний момент, за винятком окремих екзотичних варіантів, всі тонкоплівкові елементи використовують одну з трьох неорганічних комбінацій напівпровідникових матеріалів – аморфний кремній, телурид кадмію і різні селеніди.

Аморфні тонкоплівкові сонячні батареї, панелі найдешевші, але мають низький ККД і протягом перших кількох років помітно втрачають в ефективності генерації.

Чому СЕС на тонких плівках CdTe перспективніші?

Фахівці вважають, що при розв’язанні проблеми безпечної утилізації панелей саме клас тонких плівок на базі телуриду кадмію отримає максимально широке поширення.

Пов’язано це з наступними причинами:

  • з усіх модифікацій напівпровідникових технологій для СЕС саме комбінація CdTe має найближчу до ідеалу ширину забороненої для p/n-переходу зони – 1,45 еВ;
  • у цього матеріалу один з найвищих коефіцієнтів поглинання, що дає можливість зберігати продуктивність при слабкому освітленні;
  • тонкоплівкові сонячні батареї CdTe, ціна яких не набагато вище, ніж у аналогів на базі кремнію, навіть при ККД 17% дають за рік не менше 1,350 МВт генерації з кожного 1 кВт потужності на широті України (кращі кремнієві – 1,185 МВт);
  • найважливішою перевагою телуриду кадмію є можливість комбінування його плівок з іншими матеріалами, що дозволяє впроваджувати в панель шари з найрізноманітнішими заздалегідь заданими особливостями;
  • СЕС на базі CdTe притаманний найширший спектр технологічних процесів виробництва (електролітичне і хімічне осадження, вакуумне напилення і т.д.) – а, значить, і перспективи в підвищенні продуктивності.

Що таке тонкоплівкові сонячні панелі First Solar?

Заснована у 2003 році, до 2010-го компанія First Solar вийшла на 6-е, а до 2017-го – на 1-е місце у світі серед виробників тонкоплівкових панелей, заробивши $ 2,4 млрд. чистого прибутку. Сьогодні її продукція реалізується у 28 країнах, а в Україні компанія планує освоїти від 15 до 25% сонячного ринку.

Зробивши ставку на саму перспективну технологію перетворення випромінювання, що використовує телурид кадмію, First Solar показала кращі темпи зростання ККД своїх батарей: + 3,5% менше ніж за 3 роки.

Крім того, після закінчення гарантійного терміну у 25 років компанія зобов’язується утилізувати власну продукцію, щоб уникнути нанесення шкоди навколишньому середовищу.

Купити в Україні продукцію американського виробника тонкоплівкових сонячних панелей можна тільки у офіційного представника – компанії Green Tech Trade. Наші фахівці проконсультують, проведуть розрахунки СЕС, професійний монтаж і пуско-налагоджувальні роботи для запуску станції.

В Україні перша станція на 1,8 МВт з модулями First Solar була встановлена в селі Могутнє Кіровоградської області. За час експлуатації зафіксовані параметри продуктивності та прибутковості показали – кожна тонкоплівкова сонячна батарея лідера американської геліо- індустрії продемонструвала на 20% кращі характеристики, ніж будь-який кремнієвий аналог порівнянної потужності. Ціна в Україні на установку СЕС компанією Green Tech Trade нижче, ніж у всіх прямих конкурентів, а гарантійні зобов’язання – вище.

10 кВт

Сонячна електростанція SMA — First Solar 10 кВт

15 кВт

Сонячна електростанція SMA — First Solar 15 кВт

20 кВт

Сонячна електростанція SMA — First Solar 20 кВт

25 кВт

Сонячна електростанція SMA — First Solar 25 кВт

БЕЗКОШТОВНИЙ РОЗРАХУНОК
ВАРТОСТІ ПАНЕЛЕЙ FIRST SOLAR

ГОТОВІ ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЄКТИ


Промислова станціяПриватна станція