Гібридна сонячна електростанція. Порівняння з мережевою СЕС

Гібридна сонячна електростанція фото
Гібридна сонячна електростанція. Порівняння з мережевою СЕС

Сонячна електростанція – це інженерна система, яка переробляє сонячне випромінювання в електроенергію. Найчастіше для приватних будинків і промислових об’єктів використовують гібридні або мережеві СЕС, які працюють на основі полікристалічних або монокристалічних фотоелементів. Щоб розібратися, який різновид краще, розглянемо детальніше характеристики та особливості експлуатації обох видів станцій.

Гібридні сонячні електростанції – плюси та мінуси

Для початку слід розібратися, що таке гібридні сонячні електростанції і як вони працюють. До особливостей таких СЕС відноситься можливість не тільки зберігати електроенергію для подальшого використання в накопичувачах, а й отримувати резервне живлення від мережі.

Унікальний функціонал станцій забезпечується їх складовими елементами. У конструкцію СЕС входить гібридний і PV-інвертор, панелі та акумулятори.

До мережевого інвертора приєднуються модулі, а до гібридного підключається електромережа та АКБ. Інвертори для сонячної електростанції  з’єднуються один з одним через розподільний щит, який подає змінний струм споживачам. Використання акумулятора в комплексі з гібридними інверторами забезпечують основні плюси СЕС.

Переваги гібридної сонячної електростанції:

 • дозволяє заощадити на споживанні електроенергії;
 • функціонує при відсутності напруги в мережі;
 • просте обслуговування – досить періодично оглядати конструкцію з метою профілактики;
 • працює при перебоях в мережі;
 • наявність декількох режимів, які вибирають в залежності від умов експлуатації станції;
 • висока ефективність роботи – до 97%.

Серед недоліків виділяють обмежену кількість техніки, яку можна включити одночасно в системі, їх потужність обмежена можливостями гібридного інвертора.

Також до мінусів відноситься і вартість СЕС. На гібридні сонячні електростанції ціна залежить від складових елементів і продуктивності. За СЕС потужністю 10 кВт доведеться віддати в середньому 350 – 400 тисяч гривень. У нашому блозі ви можете дізнатися про те, як розрахувати потужність СЕС.

Режими роботи гібридних сонячних систем

Гібридна сонячна електростанція працює в 3 режимах – автономному, змішаному і резервному.

 1. Для першого варіанту характерне накопичення електроенергії в АКБ, які заряджає гібридний інвертор. Надлишкова енергія відразу використовується споживачами або продається в мережу за ставками «зеленого тарифу».
  Заряджені акумулятори забезпечують електроенергією будинок в нічний час. Для автономної системи важливо встановити потужні сонячні батареї, які будуть виробляти достатню кількість енергії для повноцінного заряду АКБ.
 2. Змішаний режим допускає частковий або повний розряд акумулятора, після чого електроенергія почне надходити від мережі змінного струму. Інвертор при цьому постійно функціонує, доповнюючи потужність станції і заряджаючи АКБ. Надлишок згенерованої енергії передається в мережу згідно з умовами «зеленого тарифу».
 3. При резервному режимі акумулятори залучаються до роботи тільки при збоях або відсутності живлення від електромережі. Інвертор виробляє енергію для потреб споживачів, а її надлишок надходить в мережу за умовами «зеленого тарифу».

Порівняння гібридної і мережевої СЕС

Принцип вироблення електрики мережевою СЕС аналогічний гібридним вітро-сонячним електростанціям. Основні відмінності між різними видами СЕС – це складові елементи і умови роботи. Ознайомитися з порівнянням мережевої і гібридної станцій можна в таблиці.

 

Критерії оцінки Мережева електростанція Гібридна електростанція
Конструкція Панель, PV-інвертор. Панель, гібридний та PV-інвертор, акумулятори.
Умови роботи Функціонує тільки при наявності доступу до електромережі змінного струму, де напруга повинна відповідати робочим показниками інвертора. Робота станції не залежить від мережі. Користувачам доступні 3 режими роботи СЕС.
Призначення Використовуються для приватних будинків, дач, квартири, котеджів, підприємств, де немає потреби в резервних системах та накопиченні електроенергії. Застосовуються для приватних будинків, дач, офісів, готелів та інших підприємств, де є проблеми з подачею електроживлення від мережі. Також СЕС підходить для організацій, що працюють цілодобово.
Принципи дії Електроенергія від панелей надходить до інвертора, де відбувається перетворення постійного струму в змінний. Сонячні панелі приєднані до мережевого інвертора, а електромережа та АКБ – до гібридного. Між собою інвертори з’єднані через розподільний щиток.

 

Обидві СЕС використовуються для приватних будинків, офісів компаній, промислових об’єктів. Краще гібридну сонячну електростанцію придбати підприємствам, які функціонують цілодобово. Але така СЕС недешева і включає велику кількість елементів.

Мережева станція більше підходить для приватних будинків і організацій, що працюють вдень. Ця система дешевше гібридного варіанту, проста у використанні, і досягає ефективності в 97%.

Ефективні сонячні станції на основі тонкоплівкових монокристалічних батарей із застосуванням напівпровідника TeCd на українському ринку пропонує компанія GreenTechTrade (офіційний представник First Solar в Україні). Залишити заявку на безкоштовний розрахунок вартості СЕС і отримати консультацію менеджера можна на офіційному сайті фірми.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти