Сонячні електростанції – готові рішення. Чи варто купувати?

Готові рішення та комплекти сонячних батарей чи варто купляти фото
Сонячні електростанції – готові рішення. Чи варто купувати?

Закон про «зелений тариф» і падіння цін на обладнання зробило інвестування в приватні СЕС економічно вигідним. Тому, прийнявши рішення перейти від централізованої мережі на сонячні батареї, доцільно відразу купити готові рішення для дому, а не намагатися займатися їх самостійною установкою.

Вибір обладнання: самостійні рішення або готові комплекти?

Головне завдання майбутнього власника фотоелектричної станції – правильно підібрати обладнання. Для цього необхідно дати відповіді на наступні питання:

 • якщо ви не хочете купувати готовий комплект, вам потрібно буде самостійно вирахувати, чи достатня сукупна потужність сонячних батарей для забезпечення енергією всіх пристроїв в будинку (в залежності від сезону, примх погоди та ін.);
 • визначити, яка має бути загальна ємність акумуляторів;
 • які технічні характеристики та набір функцій повинен мати інвертор;
 • що має входити в обов’язковий набір керуючої електроніки і як її програмувати;
 • як визначити тип, загальну довжину і перетин з’єднувальних кабелів;
 • з якими технічними характеристиками та в якій кількості підбирати запобіжники;
 • купити сонячні батареї як готовий комплект, або ризикнути з’єднати моделі різних марок і виробників;
 • з’ясувати, які приховані дефекти, що не вказані в анотаціях, притаманні обладнанню невідомих виробників. Особливо актуально це для виробів під маркою «Made in China».

Готовий комплект сонячних батарей – як правильно вибрати місце для установки?

Рішення самостійно підібрати місце розташування та проведення монтажу може істотно знизити продуктивність СЕС. У найнесприятливішому варіанту дороге устаткування може просто вийти з ладу.

На етапі складання необхідно обов’язкове виконання наступних умов:

 1. Сонячні панелі загальною потужністю до 50 кВт – будь це готові рішення або самостійна добірка елементів для станції мережевого типу – в Україні немає сенсу встановлювати на майданчику, наприклад, дачної ділянки. Пов’язано це із законодавчою ініціативою депутатів Верховної Ради – з 01.01.2020 року надлишки генерації за «зеленим тарифом» від СЕС «наземного» типу купуватися не будуть;
 2. При установці на даху для кожного типу покрівельного матеріалу знадобиться кріплення певного виду і геометрії;
 3. В залежності від кута нахилу даху батареї потрібно монтувати під додатковим позитивним або негативним кутом, а також передбачити можливість швидкої та нетрудомісткої зміни цього кута відповідно до пори року (в іншому випадку втрати генерації можуть бути від 10 до 40%);
 4. Не можна встановлювати панелі таким чином, щоб тінь від одного ряду навіть частково падала на інший, оскільки навіть часткове затінення може знизити продуктивність на 10-50% (як виглядає правильна установка сонячних батарей готового комплекту, можна подивитися на численні фото);
 5. Необхідно переконатися, що на робочі поверхні у світлий час доби не буде падати тінь і від будь-яких інших довколишніх будов, інженерних конструкцій, дерев і т.д .;
 6. Підключення елементів системи здійснюється в певній послідовності;
 7. Важливо дотримуватись полярності з’єднання клем. Якщо зробити хоча б одну помилку, підібрані фахівцями готові комплекти сонячних батарей можуть перегоріти.

Любителі можуть помилитися або забути про незначні деталі. І в результаті спроба заощадити призведе до в рази більших втрат, ніж замовлення здачі об’єкта під ключ у профільних фахівців. Адже професіонал завжди знайде оптимальний спосіб введення в дію сонячних батарей будь-якої марки в комплектах готових рішень для дому.

Особливості оформлення документації

Це питання забирає багато часу, сил і нервів. Особливо це актуально для СЕС не автономного, а мережевого або гібридного типів. Крім того, витрати саме на юридичні процедури тут мінімальні, оскільки основна частина коштів йде на придбання двонаправленого лічильника. Незалежно від того, чи придбали ви комплект готового рішення по сонячним батареям, чи зібрали систему самостійно – ціна на цей обов’язковий елемент мережевої станції не змінюється і становить від $ 150 і вище.

Окремо необхідно оформити пакет документів і на «зелений тариф», що потребує тривалого очікування дозволу – просто в силу відсталості та бюрократії державної системи.

Як правильно провести розрахунок СЕС?

У всесвітній мережі легко скористатися послугами спеціального «сонячного калькулятора». Це програмне забезпечення миттєво проводить безкоштовний розрахунок сонячної електростанції параметрів фотоелектричної станції. Але навіть у найкращих з таких програм існує великий недолік – похибка в розрахунках через недостатню кількість вхідних даних.

Припустимо, клієнту необхідні сонячні батареї, щоб отримати готове рішення для забезпечення енергією будинку площею 10х12 метрів. Купити в Україні панелі з будь-якими характеристиками не проблема, але при виборі треба врахувати:

 • споживання електроенергії самим обладнанням СЕС;
 • споживання всіх електроприладів, включаючи приблизний перелік тих, що будуть включатися одночасно (щоб вирахувати граничну пікову потужність);
 • потужність і геометричні розміри кожного з модулів – довжина, ширина, товщина;
 • кут нахилу даху (щоб визначити необхідний проміжок між паралельними рядами панелей щоб запобігти затіненню одним рядом іншого);
 • місце розміщення всередині будинку іншого обладнання (контролера, інвертора, акумуляторних батарей, електроніки), а також довжину, перетин і спосіб додаткового захисту від негоди тієї частини кабелів, які будуть прокладені з зовнішньої сторони будівлі.

При бажанні перейти з традиційною мережі на сонячні батареї для дому, краще вибирати готові рішення «під ключ» від професіоналів. Вони будуть включати послуги вибору моделей панелей відповідних геометричних розмірів і потужності, а також монтаж і пуско-наладку всієї системи.

Якщо ви купуєте сонячні батареї як готові комплекти, до ціни (при «здачі під ключ») додають 10-15%. Але з підвищенням продуктивності станції відсоток таких витрат падає. Так, для геліосистеми потужністю в 1 кВт робота професійної команди по введенню її в дію може доходити до 20% всіх фінансових витрат. Для станції в 7-8 кВт ця цифра падає до 12-15%. Для СЕС в 30 кВт вартість послуг зі встановлення часто навіть нижче 10%.

Сонячні панелі – готові рішення від Green Tech Trade

Компанія Green Tech Trade реалізує продукцію світового гранда First Solar. При несприятливих погодних умовах це найкращі батареї за ступенем ефективності генерації енергії з розсіяного світла або інфрачервоного випромінювання.

Ми пропонуємо сонячні батареї на базі телуриду кадмію (CdTe), що на 20% ефективніші кремнієвих аналогів. Встановити сонячні батареї Вам допоможе компанія Green Tech Trade. Необхідно лише залишити заявку на нашому офіційному сайті.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти