Найбільші сонячні електростанції в Україні

найбільше сонячні електростанції фото
Найбільші сонячні електростанції в Україні

Україна пропонує найвищі в Європі ставки за зеленим тарифом, а тому привертає увагу закордонних і вітчизняних інвесторів. Уже зараз в Україні функціонує безліч великих СЕС потужністю від 10МВт і вище, а на ринку виникла конкуренція між десятком компаній, що займаються постачанням обладнання та установкою геліостанцій під ключ. Щоб не заплутатися у великій кількості серйозних EPC-контракторів (Engineering, procurement and construction), спробуємо провести короткий огляд лідерів.

Найбільші сонячні електростанції в Україні: топ по потужності

При плануванні будівництва станцій великої потужності звертають увагу на економічну ситуацію в регіоні, рівень сонячної інсоляції та наявність підтримки влади. Уряд України зацікавлений у розвитку альтернативної сонячної енергетики, тому країна активно залучає іноземних інвесторів.

За даними на червень 2019 року найбільші сонячні електростанції України зосереджені в наступних областях:

 • Дніпропетровська – одна тільки СЕС, створена в результаті спільної співпраці китайських інвесторів з China Machinery EC і компанії ДТЕК Ріната Ахметова вийшла на проектні показники в 290МВт.
 • Одеська – загальні потужності всіх СЕС складають приблизно 240 МВт.
 • Вінницька – cпільні показники за всі роки склали 228 МВт (в т.ч. введена в роботу у квітні 2019 року станція на 200 МВт).
 • Херсонська – загальна потужність 100 МВт.

Велика кількість СЕС зосереджено також в Івано-Франківській, Запорізькій і Закарпатській областях. У зв’язку з розвитком альтернативної енергетики в країні активно з’являються філії іноземних виробників, які поставляють на ринок сонячні панелі і проводять їх монтаж. До таких компаній належить і First Solar (США) – ексклюзивним представником якої в Україні є компанія Green Tech Trade. Фірма займається розрахунком і будівництвом станцій під ключ з тонкоплівкових монокристалічних панелей на базі дуже перспективного матеріалу телуриду кадмію (CdTe).

Великі сонячні електростанції по всій Україні

Найбільші сонячні електростанції в Україні «другої лінії» належать:

 • Activ Solar. Австрійська компанія, причому більшість її об’єктів було зосереджено в Криму. Зараз ці СЕС арештовані у зв’язку з політичною ситуацією, але в Одеській області продовжують функціонувати СЕС «Дунайська» і «Лиманська» від фірми Activ Solar продуктивністю 43,14 і 43,4 МВт відповідно.
 • Main Group Ukraine. Французько-українська компанія в 2019 році почала будівництво сонячної електростанції в Дніпропетровській області потужністю 85 МВт.
 • «Еко-Оптіма». Компанія розміщує станції у Львівській області. У Яворському районі знаходиться станція потужністю 36 МВт. У планах компанії збільшити її продуктивність в 4-5 разів.
 • Ekotechnik Praha. Чеська компанія активно будує СЕС на території України. Найбільша станція знаходиться в Борисполі Київської області. Її потужності становлять 42 МВт.
 • ETL Group. Фірма запустила в Ірпені електростанцію потужністю 30 МВт.
 • «Схід Солар». У Миколаївській області знаходиться сонячна електростанція продуктивністю 52,9 МВт.
 • «Болград Солар». В Одеській області працює СЕС на 34,14 МВт.
 • «Енерго-Стар». У Херсонській області розміщена електростанція, яка генерує 120 МВт.
 • «Веліген Солар». Херсонська СЕС займає площу 11,8 га і має потужність у 50 МВт.
 • «Honeywell». Компанія з США запустила СЕС потужністю 100 МВт.

В Україні функціонує понад 2000 промислових і майже 10 000 приватних СЕС. За прогнозами експертів, приєднана потужність до кінця 2019 року сягне 2,4 ГВт.

Перспективи розвитку масштабних сонячних електростанцій в Україні

У зв’язку з буквально вибуховим зростанням великих сонячних електростанцій, в Україні почало приходити все більша кількість компаній (в тому числі іноземних філій світових грандів), які спеціалізуються на установках СЕС.

Серед них світовий лідер з виробництва тонкоплівкових панелей з телуриду кадмію американська First Solar і її турецький партнер Zorlu Energy, продукцію яких в Україні офіційно представляє EPC-контрактор Green Tech Trade.

Компанія реалізує і професійно монтує СЕС на основі тонкоплівкових монокристалічних панелей на основі телуриду кадмію, що максимально ефективно працюють в розсіяному світлі. З пропозиціями компанії можна ознайомитися на офіційному сайті. Також Green Tech Trade організовує безкоштовні екскурсії на свою сонячну електростанцію, побудовану з використанням технологій First Solar. Заявку на відвідування демонстраційного майданчика можна залишити за допомогою форми на сайті або зв’язавшись з менеджером.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти