Нові прибуткові ідеї Ілона Маска: сонячні батареї зі знижкою для мешканців Каліфорнії

Нові прибуткові ідеї Ілона Маска: сонячні батареї зі знижкою для мешканців Каліфорнії

Власник компаній Space X і TeslaMotors і один з найвідоміших підприємців світу Ілон Маск запропонував жителям Каліфорнії, що страждають від частих пожеж і відключень електрики, знижку в $ 1000 на свою «сонячну черепицю». З огляду на ціну комплекту для середнього приватного американського будинку площею у 200 кв. метрів, яка сьогодні складає $ 33 950, або $ 170 за квадрат, такий бонус не здається суттєвим. Однак попит на батареї Маска менш ніж за два тижні сильно виріс, а сам Ілон називає свою продукцію «куркою, що несе золоті яйця». Щоб зрозуміти причину подібної впевненості, необхідно почати з передісторії.

Як все починалося

Установка сонячних панелей на даху будівель реалізується десятки років. Не дивно, що ідея перетворити в одну велику батарею саму покрівлю буквально витала в повітрі. До появи тонкоплівкових технологій здійснити її було неможливо, але сьогодні всі технічні перешкоди для цього подолані.

Маск зрозумів переваги сонячних плівок одним з перших, після чого став спостерігати за ринком. Його увагою привернув стартапSolarSity, який просунувся в створенні інтегрованих в різні поверхні фотоелектричних осередків далі інших. Після цього Ілон просто купив компанію за $ 2,6 млрд., І незабаром «сонячні дахи» з’явилися на автомобілях Tesla. А ще через рік підприємець представив новий інноваційний продукт – дахове покриття SolarRoof, що володіє унікальними фізико-технічними властивостями.

Експлуатаційні характеристики сонячних панелей від Ілона Маска

Продукція компанії Tesla для дахів приватних будинків пропонується в чотирьох модифікаціях:

  • текстурна (TexturedGlass);
  • під шифер (StateGlass);
  • «Тоскана» (TuscanGlass);
  • матова (SmoothGlass).

Зовні абсолютно не відрізняючись від звичайного черепичного покриття, SolarRoof є високотехнологічною склокерамікою з інтегрованими фотоелектричними плівками. У комплекті з ще одним винаходом Маска, акумуляторною батареєю-накопичувачем Powerwall, система дозволяє ефективно використовувати всі вироблену електрику. Генерація таких домашніх СЕС для стандартного американського заміського будинку в сонячній Каліфорнії становить в середньому 15-20 МВт на рік, що дозволяє не тільки повністю забезпечити споживання звичайної американської сім’ї, але і віддавати частину електроенергії в мережу за вигідним тарифом.

ККД останніх моделей, пропонованих Маском, всього на 2% нижче, ніж у кращих сучасних сонячних батарей. Але важливою технологічною відмінністю SolarRoof є дуже висока продуктивність при слабкому освітленні та неоптимальні кутах нахилу. Це дозволяє покриттю ефективно поглинати випромінювання навіть при невеликому затіненні та азимутах, далеких від південного напрямку.

Переваги сонячних батарей від Tesla

За твердженням Маска, для потенційних покупців існує цілий ряд вагомих причин купувати саме його продукцію. До них відносяться:

  • величезна міцність і довговічність склокераміки – Ілон гарантує, що термін служби покриття SolarRoof перевищує період «життя» самого будинку;
  • візуальна привабливість – крім уже існуючих чотирьох текстур в самий найближчий час компанія планує розширити асортимент в кілька разів;
  • низька собівартість – за розрахунками Маска, з урахуванням терміну гарантованої надійної експлуатації, його покрівля є найбільш вигідним покриттям з усіх нині існуючих навіть без урахування економії на електроенергії.

Важливим є і той факт, що тарифи на електроенергію в Каліфорнії вище, ніж в Україні, а собівартість сонячного кіловата – нижче. Це скорочує час окупності SolarRoof приблизно у 2-2,5 рази.

Але головною перевагою сонячної енергетики для західного узбережжя США є можливість уникнути частих перебоїв з електроенергією через літніта осінні пожежі. Своє повідомлення в Твіттері з пропозицією знижки в 1000 доларів за комплект Маск розмістив після того, як в кінці жовтня 2019 року пожежі на півночі Сан-Франциско знищили тисячі квадратних кілометрів лісових масивів і залишили без світла понад 2 мільйони осіб.

Інші перспективні сонячні батареї тонкоплівкого типу

Найбільш перспективними різновидами панелей майбутнього є фотогальванічні елементи, що виготовляються методом «друку електронного чорнила». Основою для них служить звичайна пластикова плівка, а рулонний комплект батарей площею в сотню квадратних метрів може бути виготовлений за півгодини.

В даний час для кліматичних умов України найбільш підходящим варіантом є інший різновид тонкоплівкових панелей. Їх виробник, світовий лідер FirstSolar, забезпечує гібридним плівкам з основою з телуриду кадмію на 20% більшу річну продуктивність, ніж у будь-яких кремнієвих аналогів. У нашій країні офіційним дилером американців виступає наша компанія GreenTechTrade.

Підібрати комплект обладнання, зробити розрахунок станції та замовити установку СЕС «під ключ» можна на нашому сайті.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти