Потужність сонячної батареї: як визначити реальну потужність СЕС?

Потужність сонячної батареї (панелі): нюанси розрахунку потужності СЕС - фото
Потужність сонячної батареї: як визначити реальну потужність СЕС?

З огляду на зростання витрат на комунальні послуги люди все частіше звертають увагу на альтернативні джерела енергії та, зокрема, на сонячні електростанції. Якщо Ви вирішили перейти на незалежне енергоспоживання або ж запустити електростанцію за «зеленим тарифом», на підготовчому етапі важливо правильно розрахувати потужність однієї сонячної батареї.

Нюанси розрахунку потужності сонячної панелі

На перший погляд для отримання даної інформації досить відкрити технічний паспорт виробу і знайти в ньому необхідні параметри модуля. Але на практиці даний показник може значно відрізнятися від стандартного, особливо якщо купувалися б/в панелі. І навіть у нових модулів показник може коливатися в межах 3-5% від зазначеного виробником.

 • Щоб не помилитися з кількістю батарей потрібно визначити наступні моменти:
 •  режим роботи установки: влітку або весь рік;
 •  які прилади будуть живитися від сонячної електростанції (СЕС);
 •  споживання комплектуючих та обладнання сонячної електростанції;
 •  запланований бюджет на комплекс станції та установку батарей;
 •  буде станція повністю автономною чи частину електроенергії планується забирати/віддавати з/в мережі центрального електропостачання.

Чітко сформулювавши відповіді на поставлені запитання можна переходити до розрахунків.

Універсальна формула розрахунку потужності сонячних батарей

Щоб розрахувати потужність сонячної електростанції додатково буде потрібно така інформація:

 1. Номінальна потужність сонячної батареї на 1 квадратний метр;
 2. Інтенсивність інсоляції для даного регіону;
 3. Можливі втрати енергії при роботі електростанції.

Номінальна потужність вказана в техпаспорті виробу.

Інсоляція – це кількість сонячної радіації, яка потрапляє на поверхню об’єкта за конкретний проміжок часу в конкретному регіоні. Інформацію про неї можна отримати зі спеціальних довідників або знайти в інтернеті.

Оскільки електростанція під час роботи теж споживає електроенергію, ці енерговитрати теж потрібно обов’язково закладати в загальний розрахунок.

Отже, як визначити потужність сонячних батарей? Для цього використовуємо 2 формули:

 1. Для літа: номінальну потужність панелі (з техпаспорта) множимо на показник місячної інсоляції (влітку) і на коефіцієнт 0,5;
 2. Для зимового періоду: формула аналогічна. Різниця лише в показнику місячної інсоляції та величині коефіцієнта. В даному випадку він дорівнює 0,7.

Потужність батареї влітку і взимку розраховується окремо, тому що цей показник в різні пори року відрізняється. Наприклад, взимку реальна потужність сонячних панелей падає в 5 разів у порівнянні з весняно-літнім періодом.

Як визначити кількість необхідних батарей?

Знаючи потужність сонячної панелі розрахуємо потреби в електроенергії. Підсумувавши потужність всіх споживачів, ми отримаємо необхідну загальну продуктивність електростанції. Цей показник потрібно помножити на 1,25. Це поправка, що враховує можливі втрати енергії від роботи самої станції.

Залежно від того, яке загальне споживання об’єкта і яка потужність однієї сонячної батареї, можна розрахувати загальну необхідну кількість модулів для домашнього комплексу електростанції.

Для точних розрахунків і правильного монтажу СЕС краще звернутися до професіоналів у цій галузі. Фахівці компанії Green Tech Trade займаються консультаціями, розрахунками, юридичним і технічним супроводом всіх питань, пов’язаних із сонячною енергетикою. Green Tech Trade є офіційним представником американського виробника тонкоплівкових сонячних батарей на основі телуриду кадмію First Solar. Звертайтесь до нас за підрахунком потужності сонячних батарей для своїх потреб!

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти