Як розрахувати потужність сонячної електростанції?

як розрахувати потужність сонячної електростанції картинка
Як розрахувати потужність сонячної електростанції?

При плануванні установки СЕС будь – якого типу, майбутня потужність сонячної електростанції розраховується заздалегідь. Причому цифра ця буде тим точніша, чим більше факторів впливу буде враховано. Для автономних варіантів підбирається потужність, здатна забезпечити споживання на прийнятному для власників рівні. Для мережевих станцій – виходячи з очікуваного терміну окупності і розміру потенційного прибутку. Для гібридних – щоб вийти на показники, при яких комбіноване використання «зеленої» та традиційної електроенергії дасть режим максимальної економії.

Схема видачі потужності сонячної електростанції

За умови оптимального розміщення панелей стосовно сонця, в різних регіонах України можна розраховувати на щорічну генерацію в 1000 – 1300 кВт на кожен 1 кВт встановленої потужності панелей. Але схема видачі кількості енергії сильно залежить від сезону, і для центральної України в середньому становить:

Місяць
(для станції в 1 кВт)
Генерація за місяць (кВт) Генерація за добу (кВт)
Січень 33 1,1
Лютий 62 2,2
Березень 101 3,3
Квітень 130 4,3
Травень 154 5,0
Червень 149 5,0
Липень 154 5,0
Серпень 140 4,5
Вересень 116 3,9
Жовтень 71 2,3
Листопад 43 1,4
Грудень 29 0,9
Разом за рік: 1182  

Відповідно отриманих даних, сонячні електростанції малої потужності можуть забезпечувати цілодобове живлення тільки пристроїв з незначним споживанням, а роботу ресурсомістких приладів доведеться обмежити кількома годинами або навіть хвилинами.

Конструктивно СЕС включає в себе:

  • набір фотоелектричних панелей;
  • допоміжне обладнання (інвертор SMA, контролер навантаження, накопичувачі);
  • комплект кабелів, сполучних і кріпильних елементів, запобіжників і електроніки.

При необхідності збільшити генерацію в п’ять разів, настільки ж знадобиться наростити власну потужність сонячних батарей – відповідно, з 1 до 5 кВт. Пропорційне співвідношення видачі по місяцях при цьому залишиться тим самим – тобто в червні вона буде вдвічі більше, ніж в жовтні, і вп’ятеро більше, ніж в грудні.

Мережева сонячна електростанція – розрахунок потужності

Для мережевих варіантів принциповим є не стільки незначне споживання, скільки обсяг реалізованої за «зеленим тарифом» генерації. При існуючих ставках до 2030 року і номінованих в євро, для окупності та подальшого виходу на чистий прибуток СЕС буде потрібно (в залежності від потужності):

  • 3000 Вт – 9,0 – 10,0 років;
  • 5000 Вт – 6,5 – 7,5 років;
  • 10 000 Вт – 5 – 6 років;
  • 30 000 Вт – 4 – 5 років.

Більш точні дані можна отримати за допомогою калькулятора розрахунку сонячної електростанції з наперед заданою для неї потужністю. Досить вказати у відповідних полях форми на сайті тип станції, характеристики панелей, географічні координати розміщення СЕС (регіон, місто), а також деякі допоміжні дані.

Потужність сонячних електростанцій у світі

У більшості домогосподарств різних країн світу встановлюються геліостанції гібридного типу (сонце + мережа) із середньою потужністю 5 – 7 кВт. Залежно від політики компаній – виробників, панелі або є самостійними елементами (First Solar, Sunruf, Vivint Solar), або інтегруються відразу в дахове полотно (GAF Energy, Zurlu Solar, Tesla).

До 2020 року тільки в США потужність домашніх СЕС повинна перевищити 1,5 ГВт, але основні обсяги «зеленої енергії» виробляють промислові сонячні електростанції великої потужності. Генерація найбільших з них становить від 500 МВт до 1,5 ТВт, і продовжує нарощуватися постійним додаванням нових панелей.

У рази зросла і генерація СЕС, в яких використовуються тонкоплівкові технології (First Solar). Цей тип батарей найбільш ефективний при слабкому освітленні, оскільки використані в них комбінації арсеніду індію або телуриду кадмію поглинають випромінювання частини сонячного спектра, недоступного кремнієвим модулям.

В Україні продажем тонкоплівкових панелей від First Solar займається компанія Green Tech Trade. З детальною інформацією про продукцію і послуги можна ознайомитися на офіційному сайті. Тут же можна замовити точний розрахунок потужності електростанції у менеджерів компанії.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти