Комплектуючі та обладнання для сонячної електростанції

Комплектуючі для сонячних електростанцій фото
Комплектуючі та обладнання для сонячної електростанції

Сонячні електростанції – це технічно складні інноваційні конструкції. Ефективну роботу СЕС забезпечує комплект спеціального обладнання, кожен елемент якого виконує свою певну функцію. Грамотний підбір обладнання та професійний монтаж СЕС, проведений профільними фахівцями, є найкращим способом отримати від системи максимальний ККД.

Комплектуючі для сонячної електростанції

Для надійної та економічної роботи СЕС доведеться придбати повний комплект обладнання. Мінімальний набір включає:

 • сонячні панелі;
 • інвертор;
 • акумулятор (за умови якщо станція автономна або гібридна);
 • контролер.

Крім того, знадобиться периферія – сполучні кабелі, роз’єми, проміжні запобіжники, електроніка для управління і контролю і двонаправлений лічильник для мережевих і гібридних сонячних електростанцій.

Фахівці компанії Green Tech Trade допоможуть правильно підібрати комплектуючі для сонячної електростанції, а також проведуть точний розрахунок і монтаж СЕС. Це єдина компанія в Україні, яка є офіційним представником і дилером кращого американського бренду First Solar. Світовий лідер у виготовленні тонкоплівкових батарей надає гарантію 10 років на брак батарей, і 25 років гарантійного терміну експлуатації, тому в надійності продукції можна бути повністю впевненим.

Сонячні фотомодулі

Фахівці розрізняють чотири категорії елементів фотовольтаїки:

 1. Кремнієві монокристалічні;
 2. Кремнієві полікристалічні;
 3. На основі аморфного кремнію;
 4. На базі плівок з комбінацій рідкоземельних елементів.

Найвищий ККД мають панелі 1 – го типу (до 22%). Найвища ефективність і річний виробіток, за рахунок здатності отримувати енергію навіть зі слабкого або розсіяного світла, у останнього типу (середній ККД – 17%).

Для полікристалічних елементів застосовується кремнієвий розплав. Характерна особливість модулів – яскраво синій відтінок. Фотоелементи з полікристалів обійдуть дешевше, ніж монокристалічні варіанти, але їх ККД становить всього 15 – 18% при аналогічній ефективності світлового поглинання.

Найбільш доступні та прості у виробництві – батареї на основі аморфного кремнію. Але ККД таких панелей складає всього 6 – 7%.

У тонкоплівкових панелей на базі телуриду кадмію немає аналогів в продуктивності. Цей напівпровідник здатний отримувати енергію з усього спектра випромінювання – ультрафіолетового, видимого та інфрачервоного. Тому такі панелі можна монтувати на більш затінених ділянках і при великих кутах нахилу. Загальна ефективність використання таких модулів при однаковій потужності на 15 – 20% перевищує кремнієві аналоги.

Інвертор

Інвертор – це основний елемент СЕС, завдання якого полягає в перетворенні постійного струму від фотоелектричних панелей в змінний, необхідний для роботи електронних приладів. При виборі пристрою важлива його потужність та надійність. Моніторити роботу приладу можна віддалено – за допомогою комп’ютера, ноутбука або смартфона.

Інвертор для сонячної електростанції також контролює роботу акумуляторів, не допускаючи так званої зворотної розрядки. Це збільшує термін служби АКБ. Пристрій захищає всю решту техніки від перепадів напруги і перевантажень, які виникають під час запуску обладнання.

Інвертори бувають мережевими і не мережевими. Перший варіант передає струм від фотоелементів відразу в мережу без “посередників”, тому обладнання досить дороге. Не мережеві інвертори працюють в комплекті з акумуляторами.

Акумулятори

Їх завдання полягає в накопиченні електроенергії. Сонячні електростанції отримують можливість функціонувати в будь – який час доби саме завдяки запасу енергії в АКБ.
Батареї доводиться міняти частіше, ніж інші елементи системи. Середній термін служби акумуляторів становить 5 років. Хоча у окремих моделей він досягає 10 років і більше.

Зараз активно використовують два різновиди АКБ – залізно – нікелеві і свинцево – кислотні. Акумулятори на базі свинцевих пластин поділяють на абсорбуючі, гелеві та тягові різновиди. Кожному виду притаманні свої характеристики, вимоги до експлуатації та вартість. Для систем СЕС великої продуктивності найкраще підходять дорогі, але довговічні АКБ. В електростанціях середньої цінової категорії рекомендуються гелеві варіанти. Найдешевший, але недовговічний вибір – свинцево – кислотні автомобільні накопичувачі енергії.

Контролер заряду

Між акумулятором і сонячною панеллю розташовується контролер. Найбільш поширеними є МРРТ та ШІМ пристрої. Відмінною особливістю першого варіанту є можливість пошуку точки оптимальної потужності, тоді як ШІМ – контролери тільки підтримують постійну напругу заряду АКБ.

Асортимент вибору цих пристроїв досить різноманітний – від простих елементів, які автоматично вимикають та вмикають панелі, до складних приладів з функцією збільшення показників при низькій інсоляції. Коли акумулятор повністю заряджається, контролер знижує напругу, щоб запобігти перезарядку.

Різновиди сонячних електростанцій

Для побутових цілей використовується три різновиди сонячних електростанцій:

 • автономні;
 • мережеві;
 • гібридні.

1. Автономну сонячну станцію рекомендується встановлювати за відсутності можливості підключення до міських або районних електромереж. Так сонячні батареї забезпечать будинок необхідною кількістю електроенергії незалежно від наявності зовнішніх джерел струму. Для установки автономної конструкції необхідно здійснити:

 • попередній розрахунок потужності;
 • вибір оптимального обладнання для сонячних електростанцій.

2. При частих перебоях в електромережі рекомендується монтувати гібридні СЕС, здатні працювати в якості резервного джерела живлення. При відключенні основного джерела можна використовувати струм, вироблений з сонячної енергії. Комбінована система дозволяє раціонально використовувати ресурси і економити на оплаті рахунків.

3. Щоб заробити на продажу електроенергії за високими ставками «зеленого тарифу», громадяни України можуть встановити мережеві СЕС. Розцінки, за якими держава купує електричну енергію від таких станцій, визначається формою власності об’єкта і його потужністю.

Вибір набору деталей – завдання непросте. І краще за інших його виконають професіонали компанії Green Tech Trade, офіційного представника фірми First Solar (США). Фахівці компанії проводять оперативний розрахунок потужності інвертора і монтаж тонкоплівкових монокристалічних батарей від американського виробника. Консультацію менеджера можна отримати на сайті компанії.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти