Розміри сонячних батарей: види та на що варто звернути увагу?

Розміри сонячних батарей
Розміри сонячних батарей: види та на що варто звернути увагу?

На розмір сонячних батарей істотно впливає лише один чинник – це технічні характеристики використаних фотоелементів. При виборі модуля, потрібно детально ознайомитися з їх параметрами. Особливо необхідно звернути увагу на тип комірки, потужність, струм, категорію якості та ККД. Окремо варто звернути увагу на наявність або відсутність рами – це теж важливий елемент конструкції батареї.

Типи розмірів сонячних батарей

Сонячна батарея складається з невеликих комірок, які називаються фотоелементами. Вони відрізняються за розміром і формами. Напруга панелі не залежить від габаритів елементів, з яких вона складається, а визначається загальною кількістю комірок. Кожна комірка має однакову напругу, яка становить приблизно 0,5 В.

Зазвичай у сонячних панелей розміри комірок наступні:

  • 80х150 мм;
  • 52х150 мм;
  • 125х125 мм;
  • 156х156мм.

Також існують фотоелементи й сонячні панелі з розмірами та габаритами: 26х156 мм, 52х19 мм, 52х38 мм, 80х75 мм. Вихідний струм і потужність залежать від кількості та типу комірок. Для збільшення показників, потрібно паралельно з’єднати якомога більше послідовних ланцюжків елементів.

Основні характеристики панелей

На розміри впливають і інші характеристики комплектуючих сонячних батарей. Так обов’язково оцінюється якість елементів. Модуль уважно оглядають на можливі дефекти.

Існує 4 рівні якості панелей:

  1. Grad A (без дефектів);
  2. Grad B (є деякі зміни в кольоровій гаммі);
  3. Grad С (відколи, тріщини, зміни в кольорі);
  4. Grad D (низька якість).

Як оцінюються сонячні панелі за характеристиками та розмірами ?

Толерантність – допустимі похибки від заводської потужності. Показники бувають позитивними та негативними.

Температурний коефіцієнт. Характеристика визначає втрату потужності при високих температурах. Краще купувати модуль, де цей показник є меншим.

ККД сонячних електростанцій. Чим вище цей показник, тим більше електроенергії генерує батарея впродовж світлового дня.

Потужність. Чим потужніший модуль – тим нижча ціна за ват при покупці. Розмір конструкції визначається типом фотоелемента.

Термін служби сонячних батарей. За технічними даними та позицією виробників, пристрій прослужить не менше 20-25 років. Гарантія на працездатність модуля надається на 5-10 років.

Зверху панель покривається плівками EVA і ПЕТ. Перший варіант закриває батарею з зовнішньої сторони, покращуючи захист фотоелементів і зменшуючи деградацію. Плівка служить в середньому 5-15 років. Згодом вона починає жовтіти та відшаровуватися.

ПЕТ плівку встановлюють для захисту з тильного боку пристрою.

Види сонячних батарей і їх особливості

Розміри сонячних панелей можуть варіюватися залежно від складових їх фотоелементів. Елементи бувають кремнієві (монокристалічні та полікристалічні) і з домішками (тонкоплівкова технологія). У складі фотоелементів останнього виду, крім кремнію є й інші матеріали: телурид кадмію, аморфний кремній, мідь, галій тощо.

Монокристалічні батареї відрізняються високим ККД та хорошою потужністю. Полікристал володіє наближеними характеристиками до монокристалічних конструкцій, але коштує дешевше, при цьому сам розмір модулів приблизно однаковий, так полікристалічна сонячна панель 250 Вт має розміри 164х99 мм.

У тонкоплівкових батарей велика різниця в ККД, в залежності від використаних матеріалів. Наприклад, моделі з аморфним кремнієм мають невисокий ККД, разом з тим, ККД аналогів з домішкою телуриду кадмію можна порівняти з характеристиками монокристалічних конкурентів.

Порівнюючи різні типи фотоелементів необхідно враховувати температурний коефіцієнт, деградацію, чутливість до світла та ефективність роботи. Монокристал та полікристал мають приблизно однаковий температурний коефіцієнт, близько 0,45%.

Деградація панелей показує ступінь погіршення роботи елементів при тривалій експлуатації, у монокристалів цей показник становить близько 0,45% на рік, а полікристалів – трохи більше. Краща чутливість до світла спостерігається у монокристалів. У тонкоплівкових моделей ситуація з деградацією та ж, що й у випадку з ККД – відсоток падіння ефективності генерації електроенергії залежить від технологій виробництва фотоелементів.

Компанія Green Tech Trade – офіційний представник американського виробника тонкоплівкових батарей First Solar. Панелі унікальні тим, що мають підвищену ефективність роботи від розсіяного світла і дуже низький температурний коефіцієнт. До того ж у них відсутня рама, що спрощує обслуговування модуля взимку.

 

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти