Serenity Yachts показала автономні яхти на сонячних батареях

Serenity Yachts показала автономні яхти на сонячних батареях

З початку 2000-х років транспорт на фотоелектричних батареях перестав бути диковиною. Однак через низьку продуктивність ранніх поколінь панелей, їх встановлювали здебільшого на малопотужні засоби — електрокари для гольфу та малолітражні авто. Поступово сфера застосування фотовольтаїки почала розширюватися, в результаті чого провідні корабельні світу почали отримувати замовлення на «сонячні» яхти. У цій статті ми презентуємо короткий огляд найбільш популярних серійних варіантів таких міні-кораблів.

1. Яхта на сонячних батареях Silent 55

Перший прототип нашого списку було спущено на воду у 2016 році. Він мав наступні характеристики:

 • довжина корпусу — 55 футів (16,8 метра);
 • площа панелей — 60 кв.м .;
 • основні двигуни — електричні, 2х135 кВт + 2х30 кВт;
 • допоміжне джерело енергії — дизель-генератор 100 кВт;
 • опція 1 — велике яхтове вітрило на з’ємній розсувній щоглі;
 • опція 2 — квадратне «небесне» вітрило на виносному тросі, висота розкриття до 150 м.

Останній являє собою квадратну конструкцію типу «повітряний змій», відому завдяки фільму «Водний світ» з Кевіном Костнером. Невелика площа вітрила компенсується значною швидкістю вітру на подібній висоті — вона може бути у 25 разів вищою, ніж на поверхні моря.

Розміри сонячних батарей, якими покрита частина верхньої палуби та захисний навіс, є достатніми для плавання на максимальній швидкості на відстань близько 160 км. Зниження потужності моторів та швидкості до 5-6 км/год збільшує час руху на сонячних елементах та акумуляторах до декількох діб. Внутрішні каюти мають площу 40 кв.м. та облаштовані як розкішні спальні.

Вартість стандартного варіанту Silent 55 — $1,6 млн. На замовлення можливе виготовлення лайнерів з подовженим корпусом — 64 та 79 футів відповідно — та підвищеною потужністю геліо обладнання.

2. Круїзна яхта Solarwave 62

Більш розкішнішим та функціональним став концепт-корабель суднобудівної компанії зі Швейцарії Solarwave. На папері прототип з’явився у далекому 2008 році, 4 роки витрачено на пошук оптимальних технологій та ще стільки ж — на тестування. Судно, побудоване на турецькій корабельній Nedship, отримало назву Solarwave 62 — за довжиною корпусу яхти в футах.

Критерії вибору сонячних панелей та способу їх розміщення встановив інженер-дизайнер Майкл Колер. Завдяки його зусиллям катамаран перетворився у повноцінну модель круїзної яхти з нульовим рівнем вуглеводневих викидів та наступними характеристиками:

 • довжина корпусу — 62 фути (18,9 метра);
 • потужність сонячних батарей — 15 кВт;
 • ємність АКБ —100 кВт * годин;
 • двигуни — пара електромоторів, 2х62 кВт;
 • максимальна швидкість — 13 вузлів (24 км/год);
 • крейсерська швидкість, для забезпечення необмеженого запасу ходу — 7 вузлів (13 км/год).

Порівняно невисока швидкість компенсується повною автономністю яхти та розкішшю внутрішнього оздоблення. До послуг власника та його гостей — внутрішній паркувальний док на 2 катери, розкішні палубні тераси для відпочинку, 6 окремих кают, загальна вітальня та камбуз.

Остання вартість серійних моделей — € 2,0-2,5 млн., залежно від комплектації кают.

3. Надсучасні Serenity Yachts 64 & 74

Хітом 2018 року серед малих яхт premium-класу на сонячній енергії стали дві моделі Serenity Yachts — 62-футові за $3-4 млн. та 74-футові за ціною $ 4-5 млн. Прототипи обох круїзних катамаранів світ побачив на виставці в Маямі-Біч (США).

Основними характеристиками міні-кораблів є:

 • довжина корпусу — 64/74 фути (19,5 / 22,6 метра);
 • площа фотоелектричних панелей — 65/77 кв.м .;
 • двигун — гібрид електромотора з дизелем;
 • максимальна швидкість — 16 вузлів (29,6 км/год);
 • крейсерська швидкість для відсутності обмежень за запасом ходу — 5,5 вузлів (10 км/год).

Відмінною рисою обох «Сереніті» є можливість оснащення яхти різними модулями відповідно до побажань клієнта. Найбільш популярними серед покупців є наступні варіації, крім наявності обов’язкового камбуза та приміщення для екіпажу:

 1. Три модулі — каюта власника з декількох приміщень на рівні кращих номерів готелів площею 80 кв.м., плюс дві VIP-каюти для гостей з окремими ванними кімнатами.
 2. П’ять модулів — загальна зала та чотири розкішних каюти з ексклюзивними меблями та вбиральнями.
 3. Сім модулів — однакові приміщення 1 класу для семи заможних туристів.

На верхній палубі є м’які дивани, столики та розсувний дах.

4. «Зелена» яхта для навколосвітніх подорожей SolarImpact 80

Вуглецево-нейтральним чемпіоном другого десятиліття XXI сторіччя на сьогодні є SolarImpact — футуристичний круїзний міні-лайнер, всі відкриті поверхні якого передбачено для сонячних панелей. Їх площа становить 300 кв.м., а довжина корпусу всього на 2 дюйми менша за верхню межу яхт medium-класу.

Красень «Сонячний імпульс» має необмежений запас ходу завдяки здатності генерувати до 320 кВт електроенергії на добу за гарної погоди та акумуляторах місткістю 800 кВт*годин. Він призначений для здійснення кругосвітніх подорожей.

Основні характеристики «зеленої яхти» для туристів:

 • довжина — 79,85 фута (24,4 м);
 • площа фотовольтаїки — 300 кв.м .;
 • маса — 70 т;
 • двигуни — електромотори 2х500 кВт (плюс допоміжні дизелі 2х65 кВт);
 • максимальна швидкість — 22 вузли (40,75 км/год);
 • крейсерська швидкість для відсутності обмежень за часом та дальністю подорожей — 6 вузлів.

SolarImpact може обійти усю земну кулю виключно на сонячній енергії приблизно за півроку. Протягом цього часу, у порівнянні з яхтами аналогічного розміру та потужності дизельних агрегатів, лайнер заощадить 876 000 л палива або майже $ 1 млн. І це без урахування користі сонячних батарей для навколишнього середовища.

У відкритому доступі можна переглянути віртуальний 3D тур внутрішніми приміщеннями та палубами яхти. Ролик було створено спеціально для додаткової наочної демонстрації корабля на міжнародних виставках приватних суден у Каннах та Маямі.

Аналогічні проекти в Україні

Для комплектації плавальних та інших транспортних засобів використовуються сонячні батареї на базі тонкоплівкових панелей. Ця технологія дозволяє робити фотоелектричні перетворювачі більш легкими, гнучкими, функціональними та продуктивними.

В основі подібної фотовольтаїки лежать рідкоземельні елементи з розширеною зоною охоплення випромінювання. За співвідношенням ціна/якість/ ефективність безсумнівним лідером серед них є гібриди американського гранда First Solar. Ці панелі на базі телуриду кадмію CdTe мають низку відмінних рис:

 • слабка залежність від оптимальності кута напрямку до сонця;
 • мінімальні втрати ККД під час перегрівання або часткового затінення;
 • самоочищення від бруду, снігу та опалого листя завдяки безрамній конструкції;
 • середньорічна продуктивність є на 20% вищою у порівнянні з кремнієм.

Замовляйте монтаж станцій «під ключ» на сайті Green Tech Trade та отримуйте 25 років гарантійного обслуговування!

 

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти