Що таке рейтинги Tier 1, Tier-2 і Tier-3 і до чого тут Bloomberg

Що таке рейтинги Tier 1, Tier-2 і Tier-3 і до чого тут Bloomberg

Одним із наслідків зростання популярності альтернативної енергетики стало стрімке насичення ринку продукцією сотень нових виробників. Асортимент сонячних батарей кратнозріс, але відсутність реальних відомостей про експлуатаційні характеристики більшості фотовольтаїки сильно ускладнило вибір відповідного обладнання. Це змусило потенційних покупців і власників СЕС шукатинадійніджерела інформаціїпро фотоелектричні панелі і їх виробників. Найпрестижнішим серед таких є всесвітньо відома американська фінансово-аналітична компанія Bloomberg.

Яку інформацію публікує Блумберг

Спираючись на інформацію з безлічі офіційних джерел, аналітики агентства аналізують відомості про економічну діяльність всіх виробників сонячних батарей. Обсяги продажів, котирування акцій, кількість і різноманіття випущеної продукції, розміри банківських інвестицій зводяться фахівцями Bloomberg воєдино й оцінюються в балах по кожній значущої категорії. Отримана сума показників є рейтингом виробника і впливає на місце компанії в рейтинговому списку під назвою TIER.

Короткі відомості про ТОП виробників публікуються агентством безкоштовно і містять наступну інформацію:

 • назву компанії;
 • дату створення;
 • адресу головного офісу;
 • номери телефонів для зв’язку;
 • рейтинговий бал на кінець проаналізованого кварталу.

Докладні економічні дані становлять собою інтелектуальну власність Bloomberg і можуть бути замовлені у вигляді звіту за певну суму.

Ретельний і детальний аналіз інформації фахівці Блумберг здійснюють тільки щодо провідних світових виробників. Підсумковий рейтинг зветься TIER-1. Розширені списки — TIER-2 і TIER-3, в які потрапляють менш відомі виробники, публікують інші аналітичні центри. Серед них виділяєтьсяще одна аналітична компанія з США —PikeResearch. Третє місце по частоті запитів займає агентство ThomsonReuters.

Кому важлива така інформація і як розраховується рейтинг

Докладний фінансовий аналіз цікавить переважно середніх і великих інвесторів, оскільки дозволяє визначити важливу для вкладення коштів стійкість компанії. Приватних та дрібних промислових покупців зазвичай задовольняє загальна бальна оцінка і місце в списку.

У кожному рейтингу TIER-1 від Bloomberg щоквартально виявляється від 20 до 50 компаній. Нестабільність займаного місця і загальної кількості представників пояснюється обов’язковим мінімумом вимог, які пред’являються Блумбергом до потенційних претендентів. Основними з них є:

 • введення в дію шести й більше нових сонячних парків із сукупною потужністю панелей від 1,5 МВт для кожного за два останні роки;
 • інвестування в проекти фінансових коштів аналогічно числу банківських структур за той же період;
 • офіційно запатентована торгова марка / знака;
 • власних виробничих потужностей.

Крім того, виробник не повинен протягом останніх двох років оголошувати про банкрутство або порушувати інші фінансові зобов’язання перед державними фіскальними органами та / або партнерами.

Престижність Bloomberg настільки висока, що претенденти на місце в списку надсилають агентству інформацію про свою економічну і фінансову діяльність самостійно. Однак, незалежно від повноти надісланих відомостей, аналітики Блумберга ними не обмежуються. Збір даних продовжує вестися з безлічі інших джерел, що свідчить про об’єктивні підходита викликає заслужену довіру клієнтів.

Про що говорить місце в TIER-1

Треба віддати належне Майклу РубенсуБлумбергу і створеному ним агентству. Талановитому мільярдерові дійсно вдалося зібрати кращих фінансових аналітиків у світі. Але його співробітники не є профі в технологіях фотовольтаїки. Високе місце того чи іншого виробника в рейтингу Bloomberg гарантує фінансову стабільність компанії та безпеку інвестування в її проекти. Однак більша кількість набраних балів не рівноцінно кращому рівню якості продукції компанії. Наприклад, японські сонячні батареї Panasonic технологічно набагато досконаліше китайських модулів Risen. Але висока вартість продукції Країни Вранішнього Сонця поміщає японців лише в четвертий десяток рейтингу, а успішних продавців з Піднебесної з демпінговими цінами — в перший.

Оцінка економічної успішності компанії — свідоцтво таланту її менеджерів, а не інженерів. Фірми зі списку TIER-1 завжди відрізняють:

 • вертикальна інтеграція;
 • величезні обсяги виробництва і високий рівень його автоматизації;
 • наявність власних наукових центрів вдосконалення технологій;
 • не менше десятка «дочірніх» офісів і офіційних дилерів в більшості країн світу;
 • великий асортимент моделей;
 • вигідні ціни.

Примітка: питома ефективність, надійність, термін служби та універсальність сонячних батарей компаній з кінця першого десятка рейтингу цілком можуть виявитися вище, ніж у виробників топ трійки.

Рейтинги Tier-2 і Tier-3

Зацікавленість компаніями зі списків другого і третього рівня виявляють в основному приватні покупці, для яких пріоритетом є низька ціна панелей.

Бюджетна вартість продукції фірм з Tier-2 досягається шляхом економії на наступних статтях витрат:

 • відсутність дослідних відділів;
 • використання дешевої робочої сили;
 • застосування матеріалів гіршої якості;
 • відсутність багатоступеневого контролю якості.

Представники переліку Tier-3, як правило, взагалі не мають власних виробничих потужностей. Зазвичай це дрібні компанії зі штатом 5-10 чоловік, що займаються складанням готових компонентів інших виробників. Накладні витрати у продавців даного рівня практично відсутні:

 • збірка проводиться вручну в крихітних орендованих приміщеннях;
 • товар перевозиться приватним, чи не спеціалізованим транспортом;
 • реалізація здійснюється через інтернет-сайти з безкоштовними оголошеннями;
 • доставка замовникам —самовивіз або пакетне відправлення з продукцією інших підприємств за схемами «Алі-експрес» або інших подібних сервісів.

Поточний рейтинг BloombergTier 1 за IV кв. 2019 року

Для розуміння масштабу фінансово-економічного стану підприємств Tier-1 наведемо останній чинний рейтинг від Блумберга з коротким описом виробників з ТОП-10.

1.LONGi Solar – 15,000 балів.

Один з чотирьох найбільших у світі виробників сонячних комірок і панелей на базі монокристалічного кремнію. Головний офіс —Синай (КНР). Наявність філій у всіх частинах світу крім Африки — Америці, Європі, Азії, Австралії, а також в Японії та Малайзії. На першому місці рейтингу, причому з великим відривом, опинився вперше. До цього займав максимум третю сходинку.

2.Jinko Solar – 10,800.

Попередній постійний лідер списку Bloomberg, міжнародний вертикально-інтегрований холдинг з центральним офісом в Шанхаї (КНР). Середньорічний випуск продукції — майже 30 ГВт потужностей окремих комірок, пластин і повноцінних модулів. Спеціалізується на Mono-Si та Poli-Si. Володіє шістьма заводськими комплексами й 15 «дочками».

3.Hanwha QCells – 10,700.

Південнокорейська компанія Hanwha, яка купила німецький бренд QCells— автора унікальної технології «QANTUM PERC». Крім Кореї, великі заводи функціонують в Китаї та Малайзії.

4.JA Solar – 10,500.

Ще один великий холдинг з головним офісом в Шанхаї. Здобув популярність високою якістю комірок завдяки застосуванню технології подвійного друку.

5.Canadian Solar – 9,400.

Концерн зареєстрований в Канаді, але створений у 2001 році китайським емігрантом ЦюйСяоху. Єдиний представник ТОП-10, який активно займається постачанням електроенергії з поновлюваних джерел, а не тільки виробництвом батарей.

6.Risen Energy – 9,100.

Найстарша китайська компанія у сфері виробництва фотовольтаїки. На ринку з’явилася в далекому 1986 році. Стала відомою низькими цінами при прийнятній якості та найширшою географією постачання.

7.Trina Solar – 8,000.

Віддає пріоритет внутрішньому китайському ринку. Займається не тільки виготовленням, але й інсталяцією власної продукції. У ТОП-10 потрапляє завдяки величезним обсягам продажів — не менше 40 ГВт щорічно.

8.First Solar – 6,400.

Незважаючи на восьме місце, фірма пропонує найнадійніші й продуктивніші панелі за конкурентними цінами. Сонячні батареї компанії володіють сертифікатами TUV, Thresher і Atlas 25+, чим можуть похвалитися лише п’ять серійних фотоелектричних модулів у світі. Світовий лідер №1 у виробництві тонкоплівковихкомірок на базі телуриду кадмію (CdTe).

9.GCL Systems – 6,000.

Входить в енергетичний концерн GoldenConcordGroup. Єдина в ТОП-10 активно будує СЕС на африканському континенті.

10.Talesun – 5,800.

Дочірня компанія конгломерату ZhongliGroup. Виробництво зосереджене в Китаї, щорічні обсяги продажів — близько 7 ГВт.

Далі в рейтинг Bloomberg останнього кварталу 2019 року потрапили:

11.Seraphim – 5,000.

12.Renesola – 3,650.

13.Chint / Astronergy – 3,500.

14.Znshine Solar – 3,500.

15.Akcome – 2,600.

16.LG Electronics – 2,500.

17.BYD – 2,400.

18.Sunpower – 2,400.

19.Eging – 2,100.

20.Sumec / PhonoSolar – 2,000.

21.Jinneng – 2,000.

22.REC Group – 1,500.

23.Waaree – 1,500.

24.HT-SAAE – 1,500.

25.Adani / Mundra – 1,200.

26.Neo Solar / URE – 1,110.

27.Vikram Solar – 1,100.

28.Hengdian DMEGC – 1,000.

29.Jolywood – 1,000.

30.ET Solar – 1,000.

31.Lightway – 1,000.

32.Boviet – 800.

33.Hansol Technics – 600.

34.Vietnam Sunergy – 600.

35.S-Energy – 530.

36.AU Optronics – 500.

37.Shinsung – 300.

38.Hellene – 250.

29.Sharp – 210.

40.Winiaco – 200.

Компанія GreenTechTrade і тонкоплівкові панелі FirstSolar

Спеціалізація нашої компанії — продаж, установка і гарантійне обслуговування СЕС, створених на базі сонячних батарей американського гранда FirstSolar з ТОП-10 рейтингу Блумберга. У кліматичному поясі середньої смуги, до якого належить Україна, їх середньорічна продуктивність приблизно на 20% вище, ніж кремнієвих модулів будь-якого іншого лідера списку Tier-1.

Звернення до нас і використання батарей FirstSolar дозволить заощадити кошти, скоротити термін окупності станцій і отримати 25 років гарантованого обслуговування системи. Докладні відомості про нас і асортимент обладнання ви завжди можете знайти у відповідних розділах сайту компанії.

 

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти