Сонячні батареї для квартир: як вибрати комплект на балкон й ціна?

Солнечные батареи для квартиры фото
Сонячні батареї для квартир: як вибрати комплект на балкон й ціна?

Альтернативні джерела енергії стають все більш доступними. Багато власників котеджів і заміських будинків для отримання електрики встановлюють фотоелементи, економлячи на оплаті комунальних послуг. Мешканці багатоповерхівок, якими забудовані міста, поки скептично ставляться до вибору сонячної батареї для квартири. Їм незрозуміло де можна змонтувати таку міні-електростанцію в умовах обмежених площ міського житла, і вважають дану проблему нерозв’язною.

Насправді сонячна батарея для квартири може бути більш ніж ефективною. У цій статті ми розповімо про те, які сонячні батареї підходять для міського житла і як правильно їх встановити, щоб система окупилася швидше.

Як вибрати сонячну батарею (панель) для квартири?

Тільки в котеджі фотоелементи легко змонтувати на даху або прилеглій території і розмістити їх на сонячній стороні. Власники квартир такого вибору позбавлені. Варіантів, де можна організувати монтаж фотоелектричної панелі, у них зазвичай всього два – це балкон або зовнішня поверхня стіни.

Хоча існує і третій шлях – це установка сонячної батареї на даху багатоповерхівки (за умови, що цілісності електростанції нічого не загрожуватиме).

Сонячні батареї бувають наступних видів (в залежності від способу збирання, конструктивних особливостей, потужності, типів використаних матеріалів, ефективності та т.д .):

  • одношарові і багатошарові;
  • модульні і плівкові;
  • на базі органічних або неорганічних матеріалів;
  • моно- та полікристалічні;
  • з компонуванням окремих блоків паралельно, послідовно або змішаним способом.

Важлива порада – при виборі плівок або модулів обов’язково враховуйте їх ККД.

Сьогодні максимальні значення приблизно такі:

Тип батареи КПД, %
Кремнієві (SI) – кристал (модулі) 10 – 25%
Кремнієві (SI) – аморфні и тонка плівка 5 – 10%
Арсенід-галієві (GaAs) – кристал и плівка 15 – 25%
Мідь/галій/індій/селен (CIGS) – плівкові халькогеніди 12 – 20%
Органіка – полімери до 5%
Органіка – барвники 8 – 11%
Арсенід-галій / Мідь/індій/селен (GaAs/CIS) – багатошарові тонкоплівкові до 25%
Галій/фосфат індія/ Арсенід-галій/ Германій (GaInP/GaAs/Ge) – багатошарові модульні до 33%

Модульні й багатошарові елементи мають ККД до 20-25%, у плівкових і одношарових зазвичай він істотно нижче. Вибираючи комплект сонячних батарей для квартири необхідно враховувати, що такі панелі відрізняються різною продуктивністю.

Оптимальними для умов міської забудови вважаються монокристалічні сонячні батареї для квартир. Відгуки про них мають найбільш позитивний характер. ККД кремнієвих полікристалічних елементів трохи нижче. Найменш ефективний, хоча і більш дешевий, аморфний кремній, до того ж, монтаж елементів на цій основі в квартирах фахівцями не рекомендується.

З новітніх розробок можна порекомендувати тонкоплівкові гібридні батареї з додаванням телуриду кадмію (виробник First Solar). Їх головна перевага – в підвищеній на 15-20% ефективності роботи при частковому затіненні або розсіяному світлі. Що для квартир без виходу на сонячну сторону, дуже важливо.

Вибір місця монтажу СЕС в квартирі

Основна проблема розміщення сонячної панелі для квартири полягає не в обмеженості простору, який можна використати для цієї мети, а в складності орієнтації фотоелементів за сонцем. Адже щоб генерація електроенергії панелями була максимальною, сонячне світло повинне падати на них під певним кутом. Тому потрібно шукати таке місце, яке б висвітлювалося сонячними променями найбільш тривалий час.

Оптимально встановлювати сонячні батареї для квартири на балконах зі східного боку будівель. Можна закріпити фотоелементи на стіні. Розміщення обладнання на покрівлі має сенс, якщо ваша квартира на верхньому поверсі. В іншому випадку втрати енергії в кабелях і допоміжному обладнанні можуть бути значними, і система буде збиткова.

Якщо енергоспоживання невелике, то можна розглянути використання плівкових фотоелементів. Вони наклеюються на вікна і виконують функцію генератора електричного струму і тонування. Але скористатися такими сонячними батареями для опалення квартири або живити від них всю побутову техніку не вдасться через малу потужність.

Скільки коштує сонячна батарея для квартири?

Тих, хто вирішив встановити автономну систему електропостачання, цікавить питання окупності проекту. Розрахувати цей показник можна, маючи такі дані:

  1. Вартість сонячної батареї для квартири.
  2. Кількість блоків.
  3. Потужність панелей.
  4. Необхідність придбання додаткового обладнання (акумуляторна батарея, інвертор, контролер і ін.).
  5. Обсяг споживання електроенергії.

Середня ціна сонячної батареї потужністю 280-300 Вт для квартири – 110-150 доларів. Однак знадобляться додаткові витрати на прилади, що забезпечують функціонал електростанції.  Краще звернутися до професіоналів, які підкажуть як підключати сонячні батареї між собою і комплектуючими. Вартість всієї системи може вирости до декількох тисяч доларів – і все одно витрати окупляться за кілька років.

Заощадити на покупці сонячних батарей для квартири в Україні можна, якщо підключити до вирішення цього питання фахівців.

Багато власників житлового фонду вважають за краще звертатися до профільних компанії, що займаються на професійній основі встановленням сонячних батарей.

Компанія Green Tech Trade реалізує високоефективні тонкоплівкові панелі, які працюють з непрямими і розсіяними сонячними променями більш ефективно, ніж їх монокристалічні конкуренти. Це дає можливість окупити станцію на багато місяців швидше, і максимально використовувати простір під панелі. Ознайомитися з продукцією компанії і замовити розрахунок вартості станції можна на сайті компанії.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти