Сонячні батареї для
приватного будинку в Україні

Стабільне падіння вартості фотоелектричного обладнання знизило вартість установки приватних СЕС до рівня нижче $ 1 за 1 Вт потужності. В результаті при гарантованих державою високих ставках «зеленого тарифу», навіть сонячні батареї для квартири, розміщені на даху багатоповерхового будинку, стали вигідним вкладенням коштів. Крім перспективи додаткового заробітку, наявність власних геліопанелей забезпечує їх власникам повну незалежність від збоїв в електромережі та подовжує термін служби всієї побутової та комп'ютерної техніки в квартирі.

Сонячні батареї для приватного будинку в Україні – домашні варіанти установки

Установка СЕС в котеджі або на дачі проводиться одним з двох способів – шляхом монтажу панелей на даху будинку або на землі.

1. Розміщення на даху

Застосовується в основному при відсутності достатньої вільної площі на ділянці. Перевага монтажу на даху полягає в економії місця, оскільки для інших цілей поверхня покрівлі не використовується. Виконання монтажних робіт по розміщенню сонячних батарей на будівлях настійно рекомендується доручати тільки профільним фахівцям. Звернення до Green Tech Trade гарантує Вам:

  • Розробку проекту станції з максимально можливою продуктивністю;
  • Оптимальний вибір типу і потужності сонячних батарей для приватного будинку;
  • Ідеальне виконання технічно складних висотно-монтажних робіт;
  • Правильний підбір кріплення, що залежить від матеріалу покрівлі;
  • Правильну азимутну орієнтацію і кути нахилу робочих поверхонь по відношенню до сонця;
  • Швидке професійне складання і пуско-наладку СЕС, що забезпечить безперебійну роботу протягом всього гарантійного періоду (25 років).

2. Наземне розміщення.

Сонячні батареї для приватного будинку, що встановлюються на землі, простіше орієнтувати та обслуговувати. Загальна потужність станції теоретично обмежується тільки розмірами ділянки. Панелі можуть розміщуватися безпосередньо на землі, з наданням їм потрібного кута нахилу, або монтуватися на опорах. Останній варіант надзвичайно зручний для дач і ферм, де наземна площа віддана під сільськогосподарські культури.

Серйозним обмеженням за місцем установки є наявність поблизу будівель, конструкцій або дерев, чия тінь може перекривати робочі поверхні панелей. При затіненні ККД фотоелектричних осередків значно зменшується, а термін служби обладнання – знижується.

Скільки потрібно сонячних батарей для будинку або дачі

Кількість панелей залежить від загальної передбачуваної потужності СЕС і продуктивності окремих фотоелектричних елементів. Крім того, розрахунок електростанції обов'язково включає параметр необхідної вільної площі. Під одну стандартну сонячну батарею для приватного будинку, в залежності від місця і способу монтажу, потрібно виділити 2,0 – 2,5 кв.м. поверхні.

Варіанти розрахунків можна представити в наступній таблиці:

СЕС (кВт) Потужність панелі (Вт) Кількість (шт.) Площа (кв.м.)
1 250 4 8 - 10
2 250 8 16 - 20
3 275 11 22 - 28
5 275 18 36 - 45
10 275 36 72 - 90
20 325 62 124 - 155
30 350 86 172 - 214
СЕС (кВт)

1

Потужність панелі (Вт) :250

Кількість (шт.) :4

Площа (кв.м.) :8 - 10

2

Потужність панелі (Вт) :250

Кількість (шт.) :8

Площа (кв.м.) :16 - 20

3

Потужність панелі (Вт) :275

Кількість (шт.) :18

Площа (кв.м.) :22 - 28

5

Потужність панелі (Вт) :275

Кількість (шт.) :18

Площа (кв.м.) :36 - 45

10

Потужність панелі (Вт) :275

Кількість (шт.) :36

Площа (кв.м.) :72 - 90

20

Потужність панелі (Вт) :325

Кількість (шт.) :62

Площа (кв.м.) :124 - 155

30

Потужність панелі (Вт) :350

Кількість (шт.) :86

Площа (кв.м.) :172 - 214

При зростанні власної потужності панелей економиться простір і збільшується питома
продуктивність. Однак ціна більш ефективних елементів теж вище.

Сонячні батареї для заміського
будинку – вартість комплекту

Загальні витрати на запуск СЕС в експлуатацію сьогодні коливаються в межах $ 0,7 – $ 0,9 за кожен ват потужності. У відсотках це виглядає так:

  • Комплект сонячних батарей – 50-65%;
  • Допоміжне обладнання та периферія (інвертори, електроніка, кріплення і т.д.) – 20-25%;
  • Послуги монтажу та пуско-наладки – 10-15%;
  • Підключення до мереж, оформлення «зеленого тарифу», двонаправлений лічильник (для мережевих станцій) – 5-10%.

Чим менше продуктивність СЕС, тим більша відсоткова частка витрат припадає на другорядні види витрат. Звідси випливає, що найбільш вигідним є використання станцій підвищеної потужності. Вони швидше окупаються і раніше починають приносити прибуток.

Ціна найбільш ефективних сонячних батарей для дому становить, в залежності від потужності, $ 60 – $ 200 за штуку. При замовленні проекту компанія Green Tech Trade надає додаткові знижки на обладнання клієнту, а також гарантує безкоштовне технічне обслуговування панелей протягом 25 років. У кліматичних умовах України оптимальним вибором є тонкоплівкові варіанти батарей. Технологія використання рідкоземельних елементів замість кремнію дозволяє підвищити середньорічну продуктивність панелей на 18-20%.

Звернувшись до нас, Ви зможете лише вибрати та купити сонячні батареї для Вашого будинку окремо або замовити готові рішення «під ключ». Ми пропонуємо широкий асортимент обладнання від лідера світового ринку тонкоплівкових гібридів, американської компанії First Solar. Напівпровідник телурид кадмію (CdTe), що використовується в цих панелях, має ширшу зону захоплення сонячного випромінювання, ефективно працює при розсіяному і слабкому світлі, а також при великих / малих кутах нахилу панелей.

Зробити безкоштовний попередній розрахунок станції та ознайомитися з асортиментом батарей можна на сайті офіційного дилера First Solar в Україні компаніїї Green Tech Trade.

СТРОИТЕЛЬСТВО СОЛНЕЧНЫХ
ЭЛЕКТРОСТАНЦИЙ "ПОД КЛЮЧ"

ГОТОВЫЕ ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОЕКТЫ