Сонячні батареї з аліекспресс: відгуки від покупців і професіоналів

Сонячні батареї з аліекспресс фото
Сонячні батареї з аліекспресс: відгуки від покупців і професіоналів

Найбільший китайський сайт «AliExpress» навряд чи потребує представлення. Взявши за основу ідеї «eBay» і «Amazon», власники перетворили свій інтернет-портал в гігантську торговельну площадку.

Вийшовши на світовий ринок, третій у світі торговий сайт залишив далеко позаду свого головного конкурента «Таобао», орієнтованого переважно на місцевий попит. Сьогодні легко купити сонячну батарею на Аліекспресс прямо з України, але з врахуванням декількох обов’язкових правил.

Нюанси покупок на АліЕкспресс

Перелік товарів порталу включає мільярди найменувань продукції. Її виробниками є сотні тисяч продавців. Але, на відміну від європейських і американських конкурентів, можливостей китайський сайт надає більше.

 1. Можна вийти безпосередньо на продавця і поторгуватися. Особливо якщо цей тип продукції представлений в широкому асортименті. На «eBay» це зробити не вдасться.
 2. Бізнесмени з Піднебесної передбачили захист від не зовсім чесних дій продавців. Припустимо, покупцеві необхідні полікристалічні сонячні батареї. «EBay» передбачає тільки передоплату, а Аліекспресс спочатку блокує перераховані кошти на спеціальних рахунках. І продавцеві вони будуть перераховані не раніше, ніж замовник повідомить про отримання оплаченого товару і нормальну його якість.
 3. На жаль, портал не дає тривалої гарантії на проданий товар і його споживчі властивості на весь період терміну експлуатації. А щодо продукції з Китаю це трапляється. І все ж такий захист краще, ніж його повна відсутність.

Як купити сонячні батареї для дому на АліЕкспресс?

Правила при купівлі обладнання для СЕС тут стандартні, але необхідно заздалегідь визначити для себе кілька пунктів:

 • моделі та виробників панелей, інверторів, АКБ, електроніки та інших елементів конструкції;
 • потужність станції;
 • приблизну суму загальних витрат;
 • тип і спосіб експлуатації майбутньої СЕС;
 • компанію для монтажу і пуско-налагодження станції.

Важливо! Можна здійснити монтаж і самостійно. Але фахівці так ризикувати не рекомендують.

Далі залишається лише ввести в пошуковий рядок правильне найменування товару (системи цілком або деталей окремо).

На що звертати увагу при покупці?

Ми перерахуємо кілька обов’язкових правил, про які треба пам’ятати при виборі комплектуючих:

 1. Якщо асортимент панелей сонячних батарей, які ви зібралися купити на Аліекспресс досить обмежений – швидше за все ваш потенційний партнер є перекупником.
 2. Вам можуть спробувати продати зібрані поштучно і з різних місць товари в якості єдиного набору. Робота такої електростанції в процесі експлуатації може викликати серйозні проблеми.
 3. Забороняється збирати комплект обладнання від різних виробників самостійно. Економію це дасть невелику, але з кількох десятків, а то і сотень панелей деякі можуть трохи відрізнятися вольт-амперними характеристиками або іншими важливими параметрами. А навіть незначна різниця в показниках обов’язково створить проблеми для роботи всієї схеми.
 4. У більшості випадків на будь-які сонячні батареї з Аліекспресс є відгуки у відкритому доступі. Чим уважніше ви їх вивчите, тим менша ймовірність потрапити на неякісний товар, недобросовісного продавця або ненадійний спосіб доставки.

Особливості доставки з АліЕкспресс?

Це питання заслуговує на особливу увагу. Існує три способи доставки:

 • з Китаю безкоштовно;
 • з Китаю з оплатою;
 • за певною ставкою за тоннаж або відстань, але з філії в іншій країні.

На безкоштовній доставці спеціалізуються такі контрагенти, як China Post, Hong Kong Post, Singapore Post. За другим варіантом зазвичай працюють компанії з акредитацією – зокрема, EMS або DHL. Вибір з декількох способів завжди вимагає додаткових розрахунків.

Наочно це неважко продемонструвати на прикладах.

 1. Ви купуєте сонячні батареї певної марки та потужності в кількості 100 штук від обраного виробника з Аліекспресс. Кожна панель обходиться в 150 доларів, але доставка входить у вартість. Витрати: $ 150 х 100 шт. = $ 15 000.
 2. У другому варіанті того ж асортименту, якості та інших характеристик ціна панелі 140 доларів, але за доставку партії просять певну суму. Легко порахувати, що на сотні панелей економія становить $ 1000. Якщо вартість маршруту КНР – Україна вище, то вигідніше виявляється варіант безкоштовної доставки. Якщо нижче – то друге.
 3. У наступному випадку за ті ж батареї просять 145 доларів з платної доставкою, але компанія має можливість надіслати їх не з Китаю, а Великобританії. Якщо з КНР доставка буде $ 800, а з Британії тільки $ 350, то навіть при такій вартості самого комплекту платна доставка з островів виходить оптимальніше.

Ці суми умовні, а приклади трохи спрощені. На практиці купити сонячні батареї на Аліекспресс і при цьому зробити точний розрахунок найкращої покупки набагато складніше. Особливо якщо набори СЕС навіть однієї сукупної потужності відрізняються один від одного комплектацією.

Вирішення проблем невідповідності

Одна з проблем при роботі з дистанційною відправкою будь-якої продукції – невідповідність отриманого товару заявці. В тому числі:

 • прийшло обладнання іншого виробника;
 • частина товару прийшла пошкодженою;
 • виявлені відмінності в кількості, технічних параметрах і т.д.

Для розв’язання подібних питань власники порталу передбачили спеціальний блок для вирішення спірних питань. В інтерфейсі сайту присутній сервіс під назвою «Диспут». Використовуючи його сторони починають домовлятися про способи виходу з ситуації – повернення грошей, виплату компенсації, заміні пошкоджених комплектуючих та ін. В разі позитивного вирішення всіх питань угода залишається дійсною, хоча і з вимушеними змінами. Якщо знайти компроміс не вдалося – арбітром спору з купівлі сонячних батарей стає адміністрація AliExpress. За підсумками диспуту вона приймає остаточне рішення, оскаржити яке ні покупець, ні продавець вже не можуть.

Асортимент сонячних батарей на AliExpress

Сонячні батареї на аліекспресс продаються в абсолютно різних варіантах – від маленької портативної пластинки на кілька ват до потужних блоків для СЕС промислового типу. Але пріоритетними на порталі є мобільні варіанти невеликих панелей. Обладнання класу «A» з високою продуктивністю і бездоганною якістю на АліЕкспресс практично відсутня через низький попит. Основна маса батарей тут або малопотужні, або має невеликі дефекти, або виготовлена маловідомими компаніями.

Наприклад, гнучкі сонячні батареї аліекспресс – це переважно продукція в діапазоні від 0,5 до 7,5 вата для портативних і легких переносних пристроїв ціною в кілька доларів.

Де купити хороші панелі для СЕС?

В підсумку можна дійти до висновку, що сонячну станцію для будинку або дачі потужністю понад 3 кВт краще купувати не на Алі. Вся китайська економіка виросла настільки стрімко і стала другою у світі саме тому, що в кожному напрямку переслідувалися строго певні цілі. Як працює сонячна батарея з аліекспресс? Це товар масовий, і він не розрахований на виняткову якість. Зате продукція пропонується за нижчою ціною, ніж у конкурентів. І ключове слово в попередній фразі – «масовий».

Знайти в Китаї дійсно високоякісні батареї можливо, але набагато простіше і надійніше купувати готову СЕС прямо в Україні. Головне – не забувати про два важливі правила.
Перше – замовляти відразу готові рішення у компаній, що здають СЕС «під ключ» з гарантією в 25 років і більше. Друге – панелі повинні бути максимально ефективні в кліматичних умовах України, а не сонячної Каліфорнії чи Сахари.

І першому, і другому правилу повністю відповідає продукція компанії Green Tech Trade. Наші фахівці володіють професійним досвідом в монтажі та пуско-налагодженні станцій будь-якої потужності. Компанія використовує в проектах гібридні тонкоплівкові панелі First Solar (USA) – світового лідера у виробництві батарей на основі рідкоземельного сплаву телуриду кадмію. Така технологія дозволяє підвищити прибутковість сонячних станцій більш ніж на 20%.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти