Трекер для сонячних батарей (панелей): ціни і схема дії

Трекери для сонячних батарей фото
Трекер для сонячних батарей (панелей): ціни і схема дії

Ефективність роботи сонячного модуля визначається кількістю енергії сонця, яку отримує панель. Генерація електроенергії найбільш інтенсивна, коли промені потрапляють на модуль під прямим кутом. Але сонце постійно змінює положення, тому стаціонарні конструкції не розкривають повністю потенціал станції. Щоб домогтися високих показників потрібно встановити трекер для сонячних батарей. Цей пристрій допоможе зберегти необхідний кут нахилу на протязі всього дня. Розглянемо докладніше переваги і недоліки використання трекера в роботі сонячної електростанції (СЕС).

Як підвищити ефективність роботи панелей за допомогою трекера?

Трекер для сонячних батарей – це спеціальний поворотний механізм, який рідко зустрічається в приватних СЕС, де панелі зазвичай монтуються на даху будинку. Такий метод установки не вимагає значних фізичних і фінансових витрат, але через статичне положення панель працює не в повну силу.

Коли батарея встановлена на стаціонарній платформі, то потенціал СЕС розкривається всього на 75%. Цю проблему вирішують трекери для сонячних батарей. Рухомий механізм підлаштовується під положення сонця, тому вдається згенерувати більше енергії.

Трекер оснащений двома датчиками, які стежать за рівнем освітленості панелі. Однакові показники обох пристроїв говорять про те, що модуль знаходиться перпендикулярно сонячним променям. Поворотний механізм обертає батарею, поки значення датчиків не стануть ідентичними.

Трекери для сонячних батарей: особливості та ціни

Сонячні трекери для сонячних батарей бувають одно- і двовісними. Перший різновид характеризується однією віссю обертання. Другий варіант рухає модуль в двох площинах, що гарантує більш високий ККД конструкції.

Для виробництва сонячних трекерів використовується екстрадований алюміній, нержавіюча, вуглецева і звичайна сталь, покрита захисним шаром «гарячого цинку» товщиною 70 мкм. Матеріал не піддається корозії навіть під впливом електрохімічних чинників. Конструкція прослужить не менше 25-30 років.

Установка поворотного механізму проводитися на бетонному фундаменті. Для трекера для сонячних панелей ціна монтажу розраховується з урахуванням регіону, грунту і побажань клієнта. Глибина фундаменту досягає 3 м. Для закріплення конструкції використовуються анкери.

Система управління включає два датчики і блок управління. Під час роботи система вловлює розсіяне і відбите сонячне світло. Датчики передають сигнал блоку управління, на підставі чого батарея змінює своє положення.

Контролювати сонячну панель з трекером можна в будь-який час через комп’ютерну програму. Завдяки онлайн доступу вдається стежити за технічним станом конструкції і запобігати пошкодженням системи.

Власників СЕС часто зупиняє від покупки трекерів для сонячних батарей їх ціна. Але механізми швидко окупаються, тому установка поворотних систем – це вигідне капіталовкладення.

Плюси установки трекерів для СЕС

Переваги сонячного трекера для однієї сонячної панелі:

  1. Збільшення вироблення електроенергії на 25-35%. Щоб домогтися продуктивної роботи СЕС, необхідно встановити і інші елементи СЕС – контролер заряду, акумулятор для сонячної батареї, інвертор SMA, інше.
  2. Охолодження панелі. Перегрів негативно позначається на характеристиках батареї.
  3. Забезпечення рівномірної генерації електроенергії.
  4. Очищення модулів від опадів. Панель часто перебуває у вертикальному положенні, тому сніг не затримується на панелі.
  5. Висока стійка трекерів піднімає батареї, тому виключається затінення і зменшується ризик механічного пошкодження модулів.
  6. Конструкція легко адаптується до погодних умов (сніг, дощ). Система з трекером безпечна навіть при сильних вітрах.

Скористайтесь професійним встановленням сонячних батарей в Україні, а також можете ознайомитись з тонкоплівковими панелями First Solar, які краще працюють з розсіяним світлом сонця, генеруючи на 20% електроенергії більше ніж їх кремнієві аналоги. Ознайомитися з продукцією можна на сайті офіційного представника компанії в Україні ТОВ «GreenTechTrade».

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти