Порівняння виробництва сонячних панелей в Україні, Китаї та інших країнах

Порівняння виробництва сонячних панелей картинка
Порівняння виробництва сонячних панелей в Україні, Китаї та інших країнах

Одна з найбільш перспективних галузей альтернативної енергетики – це виробництво сонячних панелей. Серед великої кількості батарей від різних компаній вибрати якісний модуль непросто. Порівняємо процеси виготовлення сонячної продукції в різних країнах, щоб визначити, де краще замовляти панелі.

Виробництво сонячних панелей в Китаї

Китай постачає батареї, фотоелементи та обладнання для виробництва сонячних батарей в усі куточки світу. Китайські представники займають більшу частину ринку альтернативної енергетики, адже пропонують дешеву продукцію з високим ККД і гарантійним терміном від 10 років.

Низька ціна батарей обумовлена тим фактором, що в Китаї видобувається велика частина складових елементів конструкції. Завдяки цьому республіка займає провідну позицію в рейтингу кращих виробників сонячних модулів.

Навколо сумнівної якості сонячних панелей китайського виробництва багато міфів. Річ у тім, що крім великих компаній, в Китаї функціонує велика кількість дрібних фірм. Через високу конкуренцію невеликі компанії виготовляють модулі з аморфного або полікристалічного кремнію з низьким ККД. А деякі взагалі використовують для своїх модулів відходи від виробництва високоякісних панелей.

Перед покупкою сонячних батарей слід перевіряти сертифікати якості. Рекомендується купувати комплектуючі для СЕС у перевірених компаній з хорошою репутацією.

Виробництво українських сонячних панелей

Сонячна енергетика в країні перебуває на початковій стадії розвитку, тож функціонує невелика кількість фірм-розробників.

Значна частина виробництва сонячних панелей в Україні зосереджено у Запорізькій області. Там розташована найбільша компанія «Квазар». Сонячні панелі українського виробництва експортують у Європу і Америку. Фірма випускає полікристалічні, монокристалічні і аморфні модулі.

Також батареї виготовляє і починаюча компанія Ray Trade. Сонячні батареї її виробництва України реалізуються в основному на внутрішньому ринку.

Крім безпосередньо вітчизняних виробників на території країни працюють і представники іноземних компанії. Так, GreenTechTrade представляє американські тонкоплівкові сонячні панелі First Solar – світового лідера у виробництві сонячних батарей з домішкою телуриду кадмію.

Виробництво сонячних панелей в Росії налагоджено слабо. У РФ функціонує кілька великих компаній, таких як «Телеком-СТВ» та «Квант», які експортують свою продукцію в Німеччину і Чехію. Сонячні панелі виробництва Росії відрізняються в основному низьким ККД, але на території країни працюють і виробники з ефективністю батарей понад 20%.

Також, до зеленої енергетики активно рухається Казахстан. Так в країні була затверджена програма «Енергозбереження-2020». Масштабне виробництво сонячних панелей в Казахстані забезпечує компанія Astana Solar.

Кращі світові виробники сонячних батарей

На ринку альтернативної енергії передові позиції займає Азія. У список кращих компаній потрапила Yingli Green Energy, Suntech, Trina Solar, Sharp Solar, Panasonic Sanyo. Але представники США і Європи не здають своїх позицій.

Кращі американські і європейські виробники сонячних модулів:

  • Canadian Solar – канадська фірма, яка випускає різні види фотоелементів. Потужності компанії зосереджені не тільки в Канаді, а й в Китаї.
  • Solarworld – сонячні батареї європейського виробництва, основна потужність якого зосереджена в Німеччині. Полікристалічні конструкції компанії успішно реалізуються в США і Європі.
  • First Solar – компанія зі США, яка займається виробництвом виключно монокристалічних тонкоплівкових панелей з додаванням телуриду кадмію, що дозволяє ефективніше переробляти розсіяне сонячне світло.
  • Sunpower – американська компанія, яка демонструє кращі показники ККД, що перевищують 23%.
  • Renewable Energy Corporation – європейська компанія з Норвегії. Корпорація досить успішно функціонувала, але через тиск з боку Азії фірмі довелося перемістити заводи в Сінгапур.

Сонячна енергетика – це перспективний напрям промисловості, який вибирають багато країн. На світовому ринку можна зустріти як сонячні панелі фінського виробництва, так і казахстанські модулі. Але найбільші масштаби випуску батарей забезпечує США, країни ЄС і Китай.

Щоб збільшити ефективність виробництва електроенергії краще вибирати сонячні батареї нового покоління. Вони ефективніше працюють з розсіяним світлом (взимку або в погану погоду, туман). Таку продукцію на ринку України реалізує компанія Green Tech Trade. На сайті компанії можна замовити консультацію менеджера або записатися на безкоштовну екскурсію на сонячну станцію і в реальності подивитися на роботу СЕС на основі панелей First Solar. Встановлення сонячних батарей в Україні вийде значно дешевше, якщо Ви будете користуватись послугами експертів з Green Tech Trade.

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти