Як вибрати сонячні батареї (панелі) для будинку? Які головні критерії підбору?

Як вибрати сонячні батареї (панелі) для будинку
Як вибрати сонячні батареї (панелі) для будинку? Які головні критерії підбору?

Сонячні станції – це екологічно безпечний і економний спосіб облаштування автономного електропостачання. Модулі можна монтувати на дахах приватних будинків і багатоповерхівок. При цьому важливі не тільки нюанси по установці сонячних батарей, але і по їх вибору.

Критерії вибору сонячних електростанцій для будинку

Перед вибором сонячних електростанцій (СЕС), слід ознайомитися з конструкцією обладнання.

До комплексу мережевої електростанції входять: сонячна батарея, інвертор, автоматика управління та захисна система. У комплектацію гібридної та автономної СЕС входить панель, контролер, акумулятор, інвертор, система управління і захисту.

Робота автономної станції не залежить від роботи мережі. Комплекс забезпечує електроенергією приміщення повністю або частково при відключенні світла чи перебоях з його постачанням.

Як вибрати сонячні батареї?

Для того щоб точно визначити комплектацію СЕС, необхідно уточнити такі моменти:

  1. Для початку рекомендується розрахувати кількість енергії, яку повинна виробляти станція. На базі цих розрахунків можна визначити кількість батарей і площу, яку вони будуть займати. Найкраще розміщувати модулі з південного боку. Середні значення становлять 140-150 Вт на 1 квадратний метр.
  2. Щоб батареї виробляли електроенергію цілий рік, їх потрібно розташовувати на найбільш освітлених ділянках покрівлі. Якщо навіть частина модуля виявиться затіненою, то це позначиться на ефективності роботи системи.
  3. Якщо планується під’єднати станцію до мережі, то потрібно уточнити потужність, яка виділена для будинку. Зазвичай цей показник становить 5 кВт. Якщо при реєстрації станції виявиться, що потужність батарей перевищує норму, то доведеться підвищувати ліміт, що призведе до зростання витрат на сплату комунальних послуг.
  4. Далі потрібно оцінити стан даху та його придатність до монтажу електростанції. Покрівля повинна витримати навантаження встановлених батарей. Це приблизно 11-12 кг на квадратний метр площі. Також важливо передбачити доступ до панелей для комфортного обслуговування (чистка поверхні від пилу, прибирання сміття).

Для монтажу сонячних модулів дах повинен бути похилої форми (кут нахилу складає 30-45 градусів). Для плоскої покрівлі потрібно встановлювати додаткові опори, щоб створити необхідний кут.

Нюанси за вибором комплектуючих СЕС для будинку

Виробництво електроенергії залежить від пори року і погоди. При переході на автономне енергопостачання потрібно придбати акумулятори, оскільки вночі вироблення електрики припиняється, а в похмурі дні її ефективність значно менша.

До критеріїв, як вибрати сонячні панелі, відноситься потужність і вартість. Розмір і кількість батарей залежить від стану даху. Встановлювати краще нові заводські модулі, які мають маркування та гарантію.

Основним елементом є інвертор для сонячної електростанції. Прилад перетворює постійний струм від сонячних батарей в змінний, для живлення різманітного обладнання. Моніторити його роботу можна віддалено за допомогою ноутбука або іншого гаджета. При виборі інвертора враховується потужність і різновид станції (автономна, гібридна, мережева).

Правила вибору акумулятора для сонячної системи опалення.

Акумулятори – це витратні матеріали, які доводиться періодично замінювати. Щоб пристрій прослужив тривалий термін, треба точно знати, як вибрати акумулятор для сонячної батареї опалення. Основним критерієм при покупці АКБ є ємність пристрою. Для кожної системи цей показник відрізняється. При виборі ємності потрібно обов’язково враховувати плановане споживання енергії.

Існує простий розрахунок, як вибрати акумулятор для сонячної батареї 12 В. Для цього потрібно взяти витрату енергоспоживання за дві доби з запасом 10%, відняти від нього кількість енергії, яке виробляє модуль за пару днів. А потім отримане число розділити на 12 (напруга АКБ).

При виборі акумулятора враховується його марка, вага, тип, термін служби, можливість саморозряду. АКБ бувають AGM, гелеві та рідинно-кислотні. Для сонячних панелей найкраще підходять автомобільні акумулятори.

Правила підбору сонячної батареї для приватного будинку і дачі

Перед тим як вибрати сонячну батарею для будинку потрібно розрахувати потужність сонячної електростанції. Кращим варіантом буде придбати панель або домовитися з підрядником по монтажу провести контрольні заміри конкретної марки батареї, яка буде використовуватися в СЕС. Це дозволить оцінити ефективність вироблення енергії в конкретній локації. Зазвичай таке тестування компанії проводять заздалегідь і готові поділитися ними з потенційним замовником. Якщо панелі демонструють хороший результат, то можна сміливо займатися облаштуванням ними електростанції.

Крім потужності пристрою, перед тим як вибрати сонячну батарею для будинку, необхідно ознайомитися з наступними характеристиками:

  • Гарантійний термін;
  • Ефективність роботи модуля;
  • Температурний коефіцієнт.

Всі ці нюанси повинні бути прописані в технічному паспорті модуля. Чим вище ефективність і нижче температурний коефіцієнт – тим більш продуктивна панель.
Гарантію виробник зазвичай дає на 5-10 років роботи без дефектів.

Важливо не тільки знати, як вибрати сонячну батарею для дачі та будинку, а й правила установки панелей. Для цього потрібно володіти навичками монтажних робіт на даху і знаннями з підключення електроприладів. Якщо таких навичок немає, то краще довіритися сертифікованим підрядникам.

Тонкощі придбання сонячних панелей для квартири

Існують певні нюанси в тому, як вибрати сонячну батарею для квартири. Так, для багатоповерхових будинків підійде тільки гібридна станція. Автономну конструкцію не вдасться встановити через наявність мережі. А при монтажі мережевого варіанту часто виникають труднощі з оформленням дозволів.

При облаштуванні часткової автономної станції для квартири (наприклад, освітлення/ опалення балкона або окремої кімнати) особливу увагу потрібно приділити тому, як вибрати акумулятор для сонячної батареї. Заздалегідь потрібно розрахувати розподіл навантаження по перекриттю. Зазвичай модулі монтуються на стіні або на даху балкона. При цьому обов’язково враховується освітленість обраного місця.

Витрати на установку панелей для квартири будуть більшими, ніж при обладнанні станції в приватному будинку. Обслуговування багатоквартирних будинків завжди пов’язане з висотними роботами. До того ж не завжди вдається змонтувати модулі з південного боку, з-за чого система виробляє меншу кількість енергії.

Компанія Green Tech Trade не тільки реалізує тонкоплівкові панелі First Solar, а й надає весь спектр послуг з підготовки, монтажу і запуску сонячних електростанцій. Команда фахівців компанії проведе всі необхідні розрахунки, підбере оптимальне обладнання, здійснить установку, настройку і запуск всього комплексу станції.

 

Будівництво сонячних
електростанцій "під ключ"

Готові інвестиційні проекти